Міноритарні акціонери Facebook намагаються відправити Цукерберга у відставку

Міноритарні акціонери Facebook намагаються відправити Цукерберга у відставку

Акціонери вважають, що в його руках сконцентровано занадто багато влади

Міноритарні акціонери Facebook намагаються відправити Цукерберга у відставку
фото Shutterstock

Шість акціонерів компанії Facebook, чиї інвестиції в сумі складають 3 млрд, намагаються змістити Марка Цукерберга з посади гендиректора і змінити структуру управління компанією, повідомляє Business Insider.

Причиною гніву інвесторів став скандал із Cambridge Analytica, яка, отримавши дозвіл від адміністрації Facebook, збирала приватні дані користувачів соцмережі і передавала їх третім особам. Ці дані використовувалися для таргетованої політичної реклами на користь кандидата в президенти Дональда Трампа, що могло вплинути на результат виборів.

«Ми маємо побоювання з приводу структури правління, які компанія, схоже, не готова розглянути, що може призвести до ризиків – репутаційних, нормативних та інших», – прокоментував акціонер Скотт Стрінгер, який володіє акціями Facebook на $895 млн.

Акціонерам не подобається форма правління в компанії, яка дає можливість Цукербергу відкинути будь-яку пропозицію акціонерів, якщо він з нею не згоден.

Один з інвесторів порівняв його з бароном-розбійником – цим принизливим терміном називали магнатів США XIX століття, які накопичили величезні багатства.

Акціонери пропонують найняти замість Цукерберга незалежного директора, а також виступають за зміну двокласної структури акцій Facebook, тому що вважають, що нинішня концентрує занадто багато влади в руках Цукерберга і його команди.

Акції Facebook діляться на два класи: клас А і клас В, при цьому останній дає власникам у 10 разів більше голосів. Цукерберг володіє 75% акцій класу В.

«Він не підзвітний нікому – ні раді директорів, ні акціонерам, а це погано для корпоративного управління. Він бос тільки для себе, і це явно не працює», – заявив інвестор з Іллінойсу Майкл Фреріхс.

Зі свого боку у Facebook зазначають, що структура управління компанією «розумна і ефективна», і роздроблення обов'язків Цукерберга як голови та гендиректора викликало б «невизначеність, плутанину і неефективність».

Це не перше намагання акціонерів змістити Цукерберга. Подібна пропозиція вже висувалася на минулорічній нараді інвесторів, однак була відхилена.

Між тим, за результатами опитування Reuters, скандал із витоком даних Facebook практично не вплинув на кількість користувачів соцмережі.

Більше про скандал із Cambridge Analytica – у матеріалі Mind «Обережно, Facebook: чому виник скандал із використанням персональних даних».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло