США погрожують санкціями країнам, які не відмовляться від іранської нафти

США погрожують санкціями країнам, які не відмовляться від іранської нафти

Країни мають часу до 4 листопада, щоб знайти нові джерела постачань

США погрожують санкціями країнам, які не відмовляться від іранської нафти
фото з pixabay.com

Сполучені Штати очікують, що усі країни скоротять імпорт нафти з Ірану «до нуля» до 4 листопада, інакше проти них може бути введено санкції. Про це повідомляє Marketwatch із посиланням на заяву високопосадовця Держдепартаменту США.

Це один із засобів, які використовує адміністрація Трампа для політичної та економічної ізоляції Тегерана.

Покупці іранської нафти очікували, що США дадуть їм більше часу для скорочення імпорту нафти з Ірану, а їх сподівання ґрунтувались на попередніх коментарях провідних чиновників Трампа.

Але представник Держдепу заявив, що США звернуться до інших експортерів нафти з Близького Сходу найближчими днями для того, щоб забезпечити постачання нафти на світові ринки. Ця тактика, швидше за все, ще більше загострить геополітичну напругу між США та іншими країнами, оскільки Білий дім виступає проти своїх союзників та інших світових економік щодо своєї майже односторонньої політики стосовно Ірану та більшості економічних питань.

З огляду на останні новини, ціни на нафту одразу піднялись на 3%.

Нагадаємо: 8 травня США оголосили про свій вихід з іранської ядерної угоди. Пізніше держсекретар США Майк Помпео повідомив умови, за яких американська сторона скасує всі санкції проти Ірану, відновить торговельні та дипломатичні відносини.

Іран заявив, що світ має повстати проти залякувань США та зберегти ядерну угоду. Крім того, у країні почали реалізацію плану із збільшення потужності із збагачення урану.

Як повідомлялось, після зустрічі Дональда Трампа із північнокорейським лідером Кім Чен Ином президент США висловив сподівання, що після того як Іран відчує вплив «жорстких» санкцій, він  погодиться на переговори та «реальну угоду» із США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло