В Кам'янці-Подільському запрацювала теплоелектростанція на біомасі

В Кам'янці-Подільському запрацювала теплоелектростанція на біомасі

Проект обійшовся в $10 млн

В Кам'янці-Подільському запрацювала теплоелектростанція на біомасі
Фото Держенергоефективності

У  Кам’янці-Подільському відбулося відкриття нової унікальної теплоелектростанції загальною потужністю майже 45 МВт, яка для виробництва електроенергії та тепла використовуватиме біомасу, повідомляє Держенергоефективності.

Вартість проекту склала майже $10 млн.

Нова теплоелектростанція, поряд із газом, використовуватиме солому, відходи кукурудзи і соняшника, тріску для забезпечення теплом і гарячою водою близько 22 тис. мешканців: 190 житлових будинків, 3 дитячих садки та 5 шкіл. Потенціал заміщення газу – більше 8 млн куб. м газу в рік.

Водночас, станція робить Кам’янець-Подільський 1-м в Україні, 3-м у Європі та 5-м у світі містом, яке використовує сучасний метод виробництва тепла, який полягає у роботі турбіни з модулем ОRС потужністю 1,8 МВт. На станції також встановлено 2 твердопаливних котли загальною потужністю 15 МВт (10 МВт + 5 МВт), два резервних газових котли потужністю 12 МВт, а також 3 когенераційні установки загальної потужністю 1,89 МВт.

Даний проект реалізувався за підтримки світового банку.

Електроенергія, вироблена з біомаси, буде реалізовуватися за «зеленим» тарифом у розмірі 12,4 євроценти/кВт*год. Такий стимул закладено у Законі України щодо конкурентного виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії). Також, відповідно до цього Закону інвестор отримуватиме надбавку до «зеленого» тарифу, адже на станції працюють котли вітчизняного виробництва.

Про енергосистему Європи, в якій вібдувається кардинальна зміна балансу виробництва електроенергії – старі вуглеводневі та вугільні потужності змінюються на альтернативні джерела, такі як сонячні, вітрові та електростанції на біомасі, та роль України в даному процесі читайте в матеріалі Mind  «Європейський енерготренд: чи готова Україна розвивати енергетику на рівні з Європою «.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло