ЄБРР надасть $150 млн «Укрзалізниці»

ЄБРР надасть $150 млн «Укрзалізниці»

Кошти підуть на фінансування програми оновлення рухомого складу УЗ

ЄБРР надасть $150 млн «Укрзалізниці»
фото Shutterstock

Європейський банк реконструкції та розвитку ухвалив проект з кредитування «Укрзалізниці» обсягом  $150 млн, повідомив екс-заступник міністра фінансів, заступник виконавчого директора від Швейцарії, України, Сербії, Чорногорії, Ліхтенштейну, Молдови, Туркменістану у ЄБРР Артем Шевальов.

Кредит у розмірі $150 буде наданий для фінансування програми оновлення рухомого складу УЗ. За рахунок власних коштів та коштів ЄБРР «Укрзалізниця» планує здійснити програму закупівель на суму $260 млн.

Програма оновлення рухомого складу передбачає заміну майже 6500 відкритих вантажних вагонів, які є найбільш вживаними та зношеними у вагонному парку української залізниці.

«Ключовий момент – кредит надано на ринкових засадах, без державної гарантії! Таке рішення є яскравим сигналом того, що компанія на вірному шляху», – резюмував Шевальов.

Також він уточнив, що всі закупівлі УЗ будуть відбуватися через тендерну процедуру, дотримуючись правил публічних закупівель банку.

Нагадаємо: у липні минулого року ЄБРР уже виділяв «Укрзалізниці» 150 млн євро на модернізацію ділянки ж/д шляхів на півдні країни.

Окрім того, як зазначав очільник УЗ Євген Кравцов, рухомий склад уже поповнився 1700 нових вагонів. Планується збільшити власними силами вагонний парк ще настільки ж.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло