Фірташ оскаржить рішення про повернення ЗТМК державі

Фірташ оскаржить рішення про повернення ЗТМК державі

Group DF вважає рішення Господарського суду Запорізької області необґрунтованих та політично мотивованих

Фірташ оскаржить рішення про повернення ЗТМК державі
Дмитро Фірташ
Фото УНІАН

Group DF вважає рішенням Господарського суду Запорізької області про розірвання договору Фонду держмайна України з компанією Tolexis Trading Limited про заснування ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат» необгрунтованим і політично мотивованим, повідомляє прес-служба.

Відтак, Group DF, яка належить Дмитрові Фірташові, має намір оскаржувати рішення в українських і міжнародних судах.

Зокрема, свою позицію група обгрунтовує тим, що з появою Tolexis Trading Limited у керівництві ЗТМК, комбінат почав отримувати прибуток, держава отримувати щорічні дивіденди, а також розпочалося погашення боргів підприємства, через які комбінату загрожувала повна зупинка.

«Зокрема, тільки в Пенсійний фонд України було направлено понад $800 тис. на покриття боргів, накопичених ЗТМК за період, коли комбінат перебував у державній власності», – наголошують у повідомленні.

«Незважаючи на кризу в країні, підприємство запустило масштабну програму модернізації, пройшло ряд міжнародних сертифікацій і початок продажу своєї продукції на китайський і європейські ринки», – додають у прес-службі.

З 2013 року підприємство отримало 480, млн грн. чистого прибутку, а державі було виплачено понад 135,6 млн грн. дивідендів. Зазначається, що компанія Tolexis Trading Limited не виплачувала собі дивіденди, а направляла їх на підтримку операційної діяльності підприємства.

Нагадаємо, що 9 липня Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави до компанії «Толексіс Трейдинг Лімітед» про розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК) та до ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» про повернення майна

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті