mind
НБУ планує переглянути прогнозний рівень інфляції на 2018-2020 роки

НБУ планує переглянути прогнозний рівень інфляції на 2018-2020 роки

Центробанк поки не повідомляє чи поліпшить чи погіршить зазначений прогноз

НБУ планує переглянути прогнозний рівень інфляції на 2018-2020 роки
фото: pixabay.com

Національний банк України (НБУ) має намір переглянути прогнози щодо динаміки споживчої інфляції на 2018-2020 роки, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію Центробанку.

Як зазначається, водночас у повідомленні відсутня згадка про характер майбутнього перегляду – поліпшення чи погіршення.

Так, нові прогнози буде оприлюднено 12 липня на брифінгу НБУ стосовно монетарної політики.

Коментуючи дані Державної служби статистики щодо зміни індексу споживчих цін у червні 2018 року проти червня 2017 року, НБУ зазначає: зниження інфляції було очікуваним, її показник виявився трохи нижчим за траєкторію прогнозу, оприлюдненому в інфляційному звіті за квітень 2018 року.

Нинішній прогноз НБУ передбачає уповільнення споживчої інфляції до 8,9% – до кінця поточного року і повернення в цільовий діапазон – 6% ± 2 п. п. – в середині 2019 року.

Водночас раніше центробанк попереджав, що зазначений прогноз актуальний лише за умови реалізації його ключового припущення – подальшого просування у впровадженні структурних реформ, зокрема, в рамках програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, за даними НБУ споживча інфляція у травні 2018 року суттєво сповільнилася – до 11,7% у річному вимірі (порівняно з 13,1% у квітні), базова інфляція в травні уповільнилася – до 9,3% у річному вимірі, а індекс цін у місячному вимірі за даними Держстату не змінився (порівняно з підвищенням на 0,8% у квітні).

Як писав Mind, за даними Держстату у червні 2018 року зростання цін сповільнилось: інфляція в річному вимірі склала 9,9%. Так, споживчі ціни другий місяць стабільні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті