Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Мінфін забезпечив отримання Україною 400 млн євро від ЄІБ

Мінфін забезпечив отримання Україною 400 млн євро від ЄІБ

Міністерство підписало зміни до трьох відповідних угод

Мінфін забезпечив отримання Україною 400 млн євро від ЄІБ
Фото: Shutterstock

Зміни до трьох угод між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), кожна з яких передбачає залучення 400 млн євро, підписала в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова, йдеться у повідомленні на сайті міністерства.

Як зазначається, реалізація цих рішень сприятиме, зокрема, інвестуванню коштів у регіони України для модернізації та відновлення інфраструктури житлово-комунального господарства України, розширенню можливостей фінансування аграрного сектору економіки, зокрема проектів малого і середнього підприємництва та установ із середньою капіталізацією в аграрному секторі економіки.

Крім того, це сприятиме розвитку приватного сектору економіки, зокрема проектів малого і середнього підприємництва, установ з середньою капіталізацією та інших пріоритетних проектів, серед яких проекти соціально-економічної інфраструктури, з енергоефективності, пом’якшення наслідків змін клімату та адаптації до них.

Так, в. о. міністра підписала лист «Відмова від обмежень та внесення змін» до фінансової угоди по проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», яким створено оптимальні умови для вибірки коштів у рамках Програми розвитку муніципальної інфраструктури України. Програмою передбачено, що ЄІБ виплачує кредит до 36 траншів у розмірі не менше 5 млн євро кожен, причому кожен наступний видають лише після того, як попередній виплачений мінімум на 80%.

Також внесено зміни до фінансової угоди по проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна», які дозволяють розпочати використання коштів позики.

Водночас внесення змін до фінансової угоди по проекту «Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації» сприятиме продовженню строку доступності коштів позики, завдяки чому буде розширено коло підприємств малого та середнього бізнесу, що отримають доступ до довгострокових фінансових ресурсів.

Нагадаємо, 5 жовтня 2017 року були підписані угоди з першими відібраними українськими банками (Мегабанк і Укргазбанк) на виділення ЄІБ Україні кредиту у 400 млн євро на розвиток малого і середнього бізнесу.

Кредитування розраховане на п'ять років з можливістю подальшого продовження терміну використання кредитних ресурсів ЄІБ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті