mind
Меркель відповіла на звинувачення Трампа про те, що Німеччина енергетично залежить від Росії

Меркель відповіла на звинувачення Трампа про те, що Німеччина енергетично залежить від Росії

Канцлер називає ФРН вільною і ні від кого незалежною

Меркель відповіла на звинувачення Трампа про те, що Німеччина енергетично залежить від Росії
фото DR

Канцлер Німеччини Ангела Меркель відповіла на слова американського президента Дональда Трампа про те, що Німеччина повністю контролюється Росією в енергетичному плані, пише Reuters.

Меркель згадала власну молодість у Східній Німеччині, яка перебувала під владою СРСР.

«Я відчула на собі, що значить, коли частина Німеччини контролювалася Радянським Союзом. Я дуже рада, що сьогодні ми представляємо собою об'єднану і вільну Федеративну Республіку Німеччина. Завдяки цьому ми можемо сказати, що проводимо незалежну політику і приймаємо незалежні рішення. Це дуже добре, особливо для жителів Східної Німеччини», – сказала Ангела Меркель, виступаючи на саміті НАТО.

Також канцлер відповіла на звинувачення Трампа, що Німеччина занадто мало витрачає на оборону і таким чином перекладає виплати для НАТО на плечі американських платників податків.

«Німеччина є другим за величиною постачальником військ для альянсу, більша частина нашого військового потенціалу працює на НАТО, і на сьогодні ми активно співпрацюємо з Афганістаном. У цьому ми також захищаємо інтереси Сполучених Штатів», – зазначила вона.

Раніше Дональд Трамп на робочому сніданку з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом напередодні саміту в Брюсселі розкритикував Німеччину за підтримку «Північного потоку – 2». «Німеччина платить мільярди і мільярди доларів на рік Росії, а ми захищаємо цю країну від Росії. Це абсолютно неприйнятно», – заявив він.

Нагадаємо, Трамп виступив напередодні дводенного саміту в середу перед представниками НАТО і заявив, що Німеччина повністю контролюється Росією. «Вона отримуватиме до 70% своєї енергії з Росії, і новий трубопровід... і ви скажете, що це прийнятно, я думаю, що ні», – зазначив Трамп.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті