mind
Facebook знову намагається втілити ідею роздавати інтернет із космосу

Facebook знову намагається втілити ідею роздавати інтернет із космосу

Тепер компанія замислила вивести супутники-передавачі на земну орбіту

Facebook знову намагається втілити ідею роздавати інтернет із космосу
фото Shutterstock

Компанія Facebook знову працює над створенням супутників для роздачі інтернету – цього разу аж з орбіти. Соцмережа планує запустити свій перший супутник Athena вже на початку 2019 року. Про це пише Wired, на який посилається HighTech.

Супутник Athena призначений для надання широкосмугового доступу до інтернету в регіони, куди неможливо провести волоконно-оптичні кабелі. Технологія роздачі інтернету буде називатися PointView Tech. Інші подробиці проекту поки що не розкриваються.

Видання зазначає, що, ймовірно, зараз Athena х – це швидше дослідницький проект.

Як нещодавно повідомлялося, Facebook закрила свій проект зі створення безпілотних дронів на сонячних батареях для роздачі інтернету у важкодоступних районах Землі. На думку експертів, основною причиною виходу з цього ринку стала низька рентабельність проекту через високу конкуренцію в цій галузі.

Компанія SpaceX нещодавно почала запуск перших супутників, стартап Altaeros, в який вкладають кошти інвестори з SoftBank, розробляє автономні аеростати для роздачі інтернету, а британська OneWeb вже створила необхідні їй для роботи супутники.

Як повідомлялося, материнська компанія Google – Alphabet почне роздавати Wi-Fi через свої повітряні кулі в Кенії вже в цьому році.

Нагадаємо, Ілон Маск запустив на орбіту перші супутники, що роздаватимуть інтернет по всій планеті.

Також ми писали, що «Роскосмос» кидає виклик Ілону Маску: Росія планує запустити власну систему глобального супутникового інтернету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті