mind
Конгрес США звинувачує Трампа в ігноруванні вимоги ввести санкції проти РФ через отруєння Скрипалів

Конгрес США звинувачує Трампа в ігноруванні вимоги ввести санкції проти РФ через отруєння Скрипалів

Білий дім ще місяць тому мав оголосити своє рішення з цього питання

Конгрес США звинувачує Трампа в ігноруванні вимоги ввести санкції проти РФ через отруєння Скрипалів
фото з pixabay.com

Голова комітету з міжнародних справ палати представників в США Ед Ройс закликав президента США Дональда Трампа вирішити питання із введенням санкцій проти РФ стосовно справи про отруєння Скрипалів у Великобританії. Про це повідомляє NBC News.

У листі до Трамп Ройс нагадав, що дотримання президентом США існуючих санкцій, які вводяться за використання хімічної зброї, «мають вирішальне значення для стримування наступних атак». Він також повідомив, що адміністрація Трампа протермінувала оголошення свого рішення вже більш ніж на місяць щодо нових санкцій і їй надається ще 2 тижні, щоб повідомити Конгрес про своє рішення.

«За останні роки Владімір Путні неухильно нарощував свою кампанію із консолідації влади та підриву США, – написав Ройс у листі. – Ваша згода із Законом про знищення хімічної та біологічної зброї від 1991 року має вирішальне значення для того, щоб показати Путіну, що ми серйозно відносимось до того, щоб засуджувати його смертоносні дії, а також його атаки на нашу демократію».

Рада національної безпеки Білого дому відмовилась від коментарів, заявивши, що не обговорюватиме переписку між президентом та Конгресом.

Критика зі сторони Ройса виникає в той час, коли його колеги-республіканці все частіше публічно стали ставити під сумнів його зовнішньополітичні рішення, особливо стосовно РФ.

Ройс намагається змусити Трампа прийняти рішення чи порушує Росія міжнародне право, яке забороняє використання нервово-паралітичних речовин, таких як «Новичок», яким було отруєно екс-співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку. Москва свою причетність відкидає.

Нагадаємо: Сенат США розробив законопроект, який дещо обмежуватиме повноваження президента, зокрема стосовно питання виходу країни з НАТО. Сенатори переймаються, що Трамп може різко змінити свій політичний курс щодо РФ.

Як повідомлялось, днями сенатори також розпочали роботу над новими санкціями проти Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті