Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
NASA обрала п'ять проектів житла на Марсі (ВІДЕО)

NASA обрала п'ять проектів житла на Марсі (ВІДЕО)

Перше місце отримала команда з Арканзасу

NASA обрала п'ять проектів житла на Марсі (ВІДЕО)
Проект Zopherus
Фото : NASA

NASA і Університет Брадлі вибрали п'ять проектів конкурсу 3D-Printed Habitat Centennial Challenge, який був присвячений розробці житла для астронавтів на Марсі. Про це повідомляє прес-служба NASA.

Перше місце отримала команда з Арканзасу. У їх проекті Zopherus, на Марс повинен висадитися модуль, який після приземлення відправить роботів добувати матеріали для будівництва житла. Після, модуль повинен буде надрукувати на 3D принтері дома і лабораторії. Їх структура буде нагадувати бджолині соти.

І тільки після цього на Марс зможе прилетіти людина.

Команда AI. SpaceFactory з Нью-Йорку, що посіла друге місце, запропонувала будувати будинок у формі циліндра, який необхідно розділити на чотири поверхи: гараж і лабораторія, друга лабораторія і кухня, спальні і рекреаційні кімнати.

Команда Kahn-Yates з Джексона, штат Міссісіпі, запропонували побудувати крім житла сад, який буде знаходиться під спеціальним захисним куполом.

Загалом у конкурсі взяли участь 18 команд з усього світу. 

Тепер фіналісти конкурсу повинні побудувати експериментальні моделі своїх проектів розміром один до трьох. Реальний розмір житла повинен становити 300 кв м і розрахований на чотирьох чоловік, які проведуть там рік. Автори проектів також повинні враховувати, з яких матеріалів буде побудовано житло.

Всі фіналісти отримали грант на реалізацію своїх проектів – між ними розділять призовий фонд у розмірі $100 000. Кошти будуть виділені наступним чином :

  • Команда Zopherus of Rogers, Арканзас – $20,957.95
  • AI. SpaceFactory of New York (Нью-Йорк) – $20,957.24
  • Kahn-Yates of Jackson, Місіссіпі – $20,622.74
  • SEArch+/Apis Cor of New York (Нью-Йорк) – $19,580.97
  • Northwestern University of Evanston, Іллінойс – $17,881.10

Як повідомлялося, науковці знайшли на Марсі величезні поклади льоду, а це значить, що наявність води на Червоній планеті значно пришвидшить її колонізацію. Пізніше, спеціалісти американського космічного агентства NASA повідомили, що виявили в породі з поверхні Марсу молекули ряду органічних сполук.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті