mind
Російська мафія відмила мільйони доларів через австралійські банки – Браудер

Російська мафія відмила мільйони доларів через австралійські банки – Браудер

Він заявив, що звернувся до правоохоронних органів у Австралії, щоб ініціювати офіційне розслідування

Російська мафія відмила мільйони доларів через австралійські банки – Браудер
Вільям Браудер
фото twitter.com/Billbrowder

В інтерв’ю австралійському телеканалу Australian Channel Seven Вільям Браудер, засновник фонду Hermitage Capital Management, повідомив, що Росія відмивала мільйони доларів через австралійські банки.

Здається неможливим, щоб президент РФ Владімір Путін використовував Австралію як місце для відмивання коштів російської мафії, але Браудер має докази, і це перетворило його на ворога №1 для Путіна.

Однак Браудер не завжди був мішенню президента РФ. Раніше він був одним з найбільших іноземних інвесторів у Росії, з фондами в $4 млрд. Він впав у неласку, коли почав протестувати проти корупції, через яку Путін і став такою багатою людиною, пише видання.

«Я думаю, що він коштує близько $200 млрд, – говорить Браудер. – Усі його гроші – це прибутки від злочинів. Путін не лише найбагатша людина у світі, але й найгірший злочинний лорд у світі».

Його інформатором став Олександр Перепеличний, один з основних фігурантів у справі про відмивання коштів Росією, який загинув в Лондоні у 2012 році.

DW зазначає, що з іноземних рахунків, імовірно пов’язаних із відмиванням російських коштів, на 11 рахунків в австралійських банках було переведено загалом $3,5 млн.

Мова йде, зокрема, про такі великі банки Австралії, як ANZ, Commonwealth, Westpac, NAB, HSBC.

Серед отримувачів були як приватні особи, так і великі компанії. Більшість з них припинила існування, а інші відкидають свою участь в нелегальних транзакціях.

Браудер звернувся в Федеральну поліцію Австралії та австралійське відомство, яке розслідує випадки відмивання грошей, щоб ініціювати розслідування.

Крім того, він закликав владу країни прийняти «закон Магнітського».

Нагадаємо: раніше Браудер наголошував, що якщо Захід хоче натиснути на президента Путіна, треба в першу чергу націлитись на російські гроші та олігархів. З огляду на анексію Криму, розв’язану війну на сході України, отруєння Сергія Скрипаля та його доньки в Англії, Браудер вважає, що найкращий спосіб протистояти Путіну – це йти за його грошима.

«Якщо ви доберетесь до грошей Путіна через його олігархів, як це почали робити США, це його зупинить», – сказав він.

Як повідомлялось, російський суд приговорив Браудера до 9 років позбавлення волі заочно, визнавши його винним в ухилянні від сплати податків. Минулого місяця його було заарештовано в Іспанії за російським ордером, утім, за лічені години його відпустили.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті