Сінгапур почав перевірку системи контролю для початку поставок яєць і м'яса курки з України

Сінгапур почав перевірку системи контролю для початку поставок яєць і м'яса курки з України

Це – перший офіційний візит у сфері санітарних та фітосанітарних заходів є першим між двома державами

Сінгапур почав перевірку системи контролю для початку поставок яєць і м'яса курки з України
Фото: Shutterstock

30 липня в Україні розпочала роботу делегація Агропродовольчої та ветеринарної служби Республіки Сінгапур із аудитом системи державного контролю за продукцією птахівництва, зокрема, м’яса птиці та продуктів з нього, яєць та яєчної продукції. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Згідно з повідомленням, делегація Сінгапуру працюватиме в Україні до 4 серпня 2018 року.

Це – перший офіційний візит у сфері санітарних та фітосанітарних заходів є першим між двома державами.

Делегацію ознайомили із структурою, функціями і повноваженнями Держпродспоживслужби та її територіальних органів, вітчизняною системою державних лабораторій та лікарень ветеринарної медицини, процедурою сертифікації вантажів, які ідуть на експорт.

Разом з цим були надані нормативні документи, які регулюють питання здоров’я тварин та безпечності продуктів харчування, систему нагляду за хворобами птиці та заходи контролю за ними.

Також були презентовані вітчизняні системи інспектування м’яса на бійнях та переробних підприємствах, процедури відкликання харчової продукції та українські системи реєстрації птахофабрик, видачу дозвільних документів на переробні підприємства (наприклад, перероблених яєчних продуктів, м'ясних продуктів птиці), контролю переміщення тварин (переміщення в межах України, а також прикордонний контроль між Україною та сусідніми країнами).

Планується, що представники Сінгапуру відвідають Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, прикордонні інспекційні пости та кілька об’єктів птахівничої галузі, зацікавлених в експорті до Сінгапуру.

У Держпродспоживслужбі наголосили, що наразі Україна експортує товари на понад 100 ринків світу, обсяги експорту складають 47,6 млн тонн на загальну суму $18 млрд, з них – 41,3% припадає саме на агропродукцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті