Кабмін планує запровадити санкції проти підрядників будівництва Керченського мосту

Кабмін планує запровадити санкції проти підрядників будівництва Керченського мосту

Санкції торкнуться 19 юридичних та 22 фізичних осіб

Кабмін планує запровадити санкції проти підрядників будівництва Керченського мосту
Керченський міст

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) в рамках своїх повноважень ініціює застосування санкцій до 19 юридичних осіб та 22 фізичних осіб, залучених до процесу незаконного будівництва Керченського мосту.

Про це йдеться у повідомленні на сайті МТОТ.

«МТОТ ініціювало питання застосування санкцій до 19 юридичних осіб (приватних компаній та компаній в федеральній власності РФ, федеральних установ РФ) та 22 фізичних осіб, які є керівниками/засновниками юридичних осіб, залучених до процесу незаконного будівництва Керченського мосту, з урахуванням наявної інформації та підготувало  відповідний пакет документів», – повідомляють у міністерстві.

Як наголошують у МТОТ, будівництво мосту через Керченську протоку (Керченський міст), що здійснювалося на підставі одного з пріоритетів, передбачених у документі окупаційної влади РФ  «О стратегии социально-экономического развития Республики Крым до 2030 года», та затверджених так званим «Законом Республіки Крим» є незаконним.

«Запровадження санкцій до усіх причетних юросіб (приватних компаній та компаній в федеральній власності РФ, федеральних установ РФ) та фізичних осіб, що брали участь у незаконному будівництві Керченського мосту унеможливить  економічні відносини з Україною, дозволить обмежити або припинити економічні відносини з країнами Європейського Союзу та Сполученими Штатами Америки», – пояснюють у міністерстві.

Як зазначається, генеральним підрядником з проектування і будівництва транспортного переходу через Керченську протоку визначено ТОВ «Стройгазмонтаж». Також 24 березня 2016 року оприлюднено перелік компаній, що були визначені субпідрядниками будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

Так, на сьогодні проект розпорядження щодо застосування санкцій причетних до будівництва Керченського мосту вже погоджено з центральними органами виконавчої влади  та спеціальними правоохоронними органами і направлено до Кабінету Міністрів України. В подальшому відповідне розпорядження буде винесене на розгляд Уряду та на засідання Ради національної безпеки та оборони України.

Як повідомлялось Євросоюз ввів санкції проти 6 російських компаній через їх участь у будівництві Кримського (Керченського) мосту. 

Нагадаємо, через вимушене обмеження висоти та тоннажності суден, що заходять до Азовського моря, прямі збитки України від Керченського мосту можуть скласти до 500 млн грн на рік.

Як писав Mind, британський міністр у справах Європи Алан Дункан засудив відкриття Керченського мосту та наголосив на порушеннях прав людини на анексованому півострові.

Раніше, 15 травня 2018 року рух мостом було відкрито одночасно з двох берегів Керченської протоки – по дві смуги в кожний бік. Рух легкових автомобілів і автобусів по Кримському мосту відкрився на півроку раніше запланованого. Вантажний транспорт поїде мостом восени. Залізнична частина буде введена в експлуатацію згідно з графіком – у 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті