mind
Facebook викрила нове втручання перед черговими виборами у США

Facebook викрила нове втручання перед черговими виборами у США

Організаторів нової скоординованої компанії поки не виявлено, але розвідка США не виключає, що за цим знову стоїть Росія

Facebook викрила нове втручання перед черговими виборами у США
фото з pixabay.com

Facebook заявила, що викрила нову скоординовану кампанію, яка має на меті ввести користувачів в оману та організувати мітинги перед виборами до Конгресу, які відбудуться восени цього року. Про це повідомляє Reuters.

Компанія повідомила, що видалила 32 пропагандистські сторінки в Facebook та Instagram та заблокувала десятки фейкових сторінок та акантів.

Соціальна мережа зазначила, що поки не знає, хто стоїть за організацією цієї кампанії. Але члени Конгресу, яких проінформували про неї, заявили, що з огляду на методологію імовірно причетна Росія.

«Я можу сказати з високою долею впевненості, що це пов’язано з Росією, – сказав сенатор Марк Ворнер.

Розвідка США повідомила агентству Reuters, що поки вони не мають достатньо доказів, щоб звинувачувати Росію, але відзначили, «що подібність, цілі та методологія відносно російської кампанії 2016 року є досить вражаючими».

За даними компанії та розвідувальних служб США, російська пропаганда намагалась втрутитись у вибори в США в 2016 році шляхом публікації та придбання реклами на Facebook. У лютому американський Мін’юст висунув обвинувачення проти 13 громадян РФ та науково-дослідницькому агентству інтернет-досліджень в Санкт-Петербурзі за втручання у вибори в США.

Нагадаємо: у травні конгресмени-демократи з розвідки Палати представників США опублікували копії рекламних оголошень Facebook, які, як стверджується, були замовлені в Росії з метою вплинути на американські президентські вибори в 2016 році.

Раніше Марк Цукерберг повідомив, що в соцмережі видалили понад 270 акаунтів і сторінок, які контролювалися «фабрикою тролів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті