mind
Баталії у Високому суді: до націоналізації ПриватБанку колишні акціонери вивели $1,9 млрд

Баталії у Високому суді: до націоналізації ПриватБанку колишні акціонери вивели $1,9 млрд

Незадовго до початку слухання, відповідачі відмовилися від майже половини аргументів, які вони планували представити

Баталії у Високому суді: до націоналізації ПриватБанку колишні акціонери вивели $1,9 млрд
Фото: Shutterstock

У Високому суді Лондона відбулося п’ятиденне слухання щодо позову АТ КБ «ПриватБанк» проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова – колишніх акціонерів та посадових осіб банка, та шести компаній, які, як заявляється, знаходяться під їхнім контролем. Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку.

Згідно з повідомленням, незадовго до початку слухання справи відповідачі відмовилися від майже половини аргументів, які вони планували представити. Такі поступки включали визнання того, що банк має «достатню для судового розгляду справу» проти них щодо шахрайства, та що існує ризик того, що вони розтратять свої активи, якщо їм це не буде заборонено судовим наказом про арешт активів.

Слухання у Високому суді розпочалося в середу, 25 липня, та завершилося у вівторок, 31 липня 2018 року, за участю судді Джастіса Фанкорта.

«Протягом слухання банк представив Високому суду детальні аргументи та докази щодо позову та судового наказу про всесвітній арешт активів, який був виданий для забезпечення позову», – йдеться в повідомленні.

Позов, як підстава для судового наказу про арешт активів, включає заяви, що Коломойський та Боголюбов незаконно привласнили з банку $1,9 млрд у 2014 році шляхом укладення низки удаваних правочинів, що мали наслідком переказування грошових коштів компаніям, якими вони таємно володіли чи які контролювали.

Під час слухання адвокат ПриватБанку Стефен Сміт пояснив, що у період з квітня 2013 року до серпня 2014 року Коломойський та Боголюбов організували шахрайську схему з надання позик 46 позичальникам, здійснення виплати за 54 удаваними «договорами поставки» на поставку в неймовірних обсягах товарів, таких як марганцева руда, поліетилентерефталат та концентрат яблучного соку, та схеми перекредитування, спрямовані на приховування шахрайських дій.

Позики надавалися без належного затвердження чи проведення перевірок, тоді як договори поставок були укладені як прикриття, що дозволило здійснити виплату $1,9 млрд шістьом компаніям: TEAMTREND LIMITED, TRADE POINT AGRO LIMITED та COLLYER LIMITED (всі компанії створені у Великобританії), ROSSYN INVESTING CORP, MILBERT VENTURES INC та ZAO UKRTRANSITSERVICE LTD (всі компанії створені на Британських Віргінських Островах).

Жодна з компаній не має веб-сторінок, офісів, працівників, складських приміщень, робочої сили або будь-якої іншої публічної присутності.

«Така схема була втіленням ідеї пана Коломойського та пана Боголюбова, які на той час були власниками понад 90% акцій банку та членами його наглядової ради», – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо: у 2017 році компанія Kroll підтвердила, що ПриватБанк до його націоналізації наприкінці 2016 року був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум у $5,5 млрд.

ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського й Боголюбова та вищезгаданих компаній. У результаті цього суд видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і зазначених шести компаній на суму понад $2,5 млрд. При цьому Коломойського і Боголюбова зобов'язали розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь у розгляді справи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті