mind
Голова Одеської ОДА закликає уряд до ліквідації Держекоінспекції

Голова Одеської ОДА закликає уряд до ліквідації Держекоінспекції

За його словами, іноземні компанії втрачають мільйони через простої в українських портах

Голова Одеської ОДА закликає уряд до ліквідації Держекоінспекції
Фото Shutterstock

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов пропонує ліквідувати Державну екологічну інспекцію Північно-Західного регіону Чорного моря як територіального органу Державної інспекції, про що повідомив на своїй сторінці у Facebook.

З даним проханням він звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, якому направив відповідний лист. 

Як відзначає Степанов, місцева екоінспекція себе дискредитувала. 

«Державна екологічна інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря звітує про $300 тисяч, зароблених в бюджет з початку року. Це проти мільйонів доларів, що втрачають світові компанії під час простою в портах!», – зазначає голова Одеської ОДА.

Степанов також додав, що судновласники включають до договорів фрахтування спеціальне «українське застереження» (англ. Ukrainian Clause), в якому попереджають фрахтувальників, що для запобігання затримки судна в українському порту треба включити до дисбурсментського рахунку додатково $3-5 тисяч у зв'язку зі здійсненням «екологічного контролю». 

Нагадаємо:  екс-керівник представництва Risoil S.A. в Україні Шотом Хаджішвілі зазначив, що втрати від незаконних перевірок суден в портах співробітниками Державної екологічної інспекції досягають $200 млн на рік.

Раніше повідомлялося, що комітет з логістики Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) висловлив занепокоєння діями Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря під час здійснення екологічного та радіологічного видів контролю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті