mind
Китайський завод Tesla обійдеться Маску дешевшим, ніж він очікував

Китайський завод Tesla обійдеться Маску дешевшим, ніж він очікував

Замість очікуваних $5 млрд, Маск сподівається збудувати завод за $2 млрд

Китайський завод Tesla обійдеться Маску дешевшим, ніж він очікував
Фото Shutterstock

Американський виробник електрокарів Tesla заявив, що його майбутній завод в Китаї коштуватиме близько $2 млрд, що більш ніж вдвічі менше за попередні оцінки його вартості. Про це повідомляє CNN.

Згідно із попередніми даними, вартість заводу в Шанхаї оцінювалась у $5 млрд.

«Ми певні, що зможемо збудувати Gigafactory в Китаї за значно менші кошти», – сказав генеральний директор компанії Ілон Маск інвесторам та додав, що компанія вже має досвід будівництва двох подібних заводів у США, тому її робота буде більш ефективної в Китаї.

Після того, як завершиться будівництво заводу в Шанхаї, Tesla матиме змогу будувати соні тисячі автомобілів на найбільшому світовому авторинку. За словами представників компанії, перші електрокари можуть вийти в Китаї протягом наступних трьох років.

Втім експерти скептично ставляться до заяв Маска щодо того, що його компанії вдасться збудувати завод дешевше ніж в США.

«Заробляти в Китаї може бути нелегко, але це цілком реально, – заявив Ту Ле, голова дослідницької фірми Sino Auto insights з Пекіну та додав, що китайські інвестори можуть зайняти жорстку позицію у разі неможливості компанією Tesla внести вчасну сплату через виробничі затримки.

Як повідомлялось, Tesla минулого місяця повідомив про угоду, яку було укладено із владою Шанхаю щодо будівництва в регіоні заводу потужністю 500 000 авто на рік.

Пізніше стало відомо, що представники Tesla наразі ведуть переговори щодо будівництва свого заводу в Європі.

Нагадаємо: днями Tesla прозвітував про чергові рекордні квартальні збитки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті