mind
Оновлено: нову сонячну електростанцію запущено на Хмельниччині

Оновлено: нову сонячну електростанцію запущено на Хмельниччині

Щорічно електростанція генеруватиме близько 5,5 млн кВт·год електроенергії

Оновлено: нову сонячну електростанцію запущено на Хмельниччині
Фото : прес-служба Укргазбанк

Нова фотогальванічна електростанція, профінансована Укргазбанком,  загальною потужністю у 5 МВт, розпочала роботу в селищі Кутківці Хмельницької області, йдеться у повідомленні на сайті фінустанови.

«Щорічно електростанція генеруватиме близько 5,5 млн кВт·год електроенергії, зменшуючи майже на 5381 тонну на рік викиди СО2 в атмосферу», – наголошує прес-служба банку.

Як зазначається, майже все електротехнічне обладнання вироблено в Україні. Крім того, станція забезпечить жителів с. Кутківці робочими місцями – на постійній основі працюватиме вісім осіб і ще 20 сезонних працівників.

Оновлено: як відповіли Mind у прес-службі Укргазбанку, фінустанова не може розкривати інформацію про клієнта щодо обсягу та умов фінансування зазначеного проекту. У той же час, деякі данні щодо СЕС на Хмельниччині в Укргазбанку все-таки повідомили.

«Банк не може розкривати таку інформацію про клієнта. З його дозволу можемо додатково зазначити, що кредит надано на 7 років, а підрядником проекту є ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг», що входить до складу групи компаній KNESS», – повідомили у прес-службі фінустанови.

Як зазначається, на сайті Kness Group, група розпочала свою діяльність у 2009 році, зі створення ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг», яка займалася проектуванням та будівництвом об’єктів розподільчих мереж  для електроенергетичних компаній та промислових підприємств. Будівництвом сонячних електростанцій компанія почала займатись з 2012 року. Пізніше, у 2016 році вже кілька компаній було об’єднано у складі Kness Group, – зазначену ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» та ТОВ «ПЕК Енерго» і сервісну «ПЕК Сервіс». В 2017 році в групу входить власний центр інноваційних розробок в галузі відновлюваної енергетики «KNESS R&D Center» та будівельно-монтажна компанія «KNESS Construction».

Згідно з інформацією Opendatabot, «Подільський енергоконсалтинг» зареєстровано у Вінницький області. Власниками підприємтсва є його директор Сергій Шакалов, а також – Іван Векірчик, Юрій Таранюк та Євген Дідіченко.

Як повідомляє видання «Наші Гроші», Дідченко до 2017 року очолював ВП «Південно-Західна ЕС» ДП «НЕК «Укренерго». Перед звільненням із цієї посади його частка у фірмі належала дружині Наталії Пірняк. Нині вона співволодіє ТОВ «ПЕК Енерго» разом із тими ж Шакаловим, Векірчиком і Таранюком.

Також Дідіченку належить ТОВ «Несс Рнд Центр». У 2015 році депутати Львівської облради називали його ставлеником Костянтина Григоришина в «Укренерго».

У свою чергу, Векірчик володіє групою компаній «Санвін», ТОВ «ПЕК Сервіс», ТОВ «Несс Естейт», ТОВ «Несс Груп» і ТОВ «Балкі Інвест 1», а також є співзасновником ГО «Фортеця» і ГО «Вінницький прес-клуб».

Як зазначає видання, «Подільський енергоконсалтинг» фігурує у кримінальному провадженні ГПУ щодо можливої змови посадовців ПАТ «Хмельницькобленерго» з керівництвом ТОВ «Агропласт» при будівництві підстанції, що призвело до збитків у понад 8 млн грн.

Крім того за інформацію у системі Prozorro, ПрАТ «Київобленерго» за результатами тендеру замовило ТОВ «Подільський енергоконсалтинг» проектних і будівельних робіт на 103 млн грн.

Нагадаємо, минулого року Одеська облдержадміністрація підписала меморандум про співпрацю з енергетичним холдингом Kness Group про залучення $80 млн інвестицій. Так, Kness Group зобов’язалася побудувати у регіоні 3 сонячних електростанції.

Крім того, влітку 2017 року за допомогою Kness, яка була генпідрядником будівництва, у Херсонській області запустили сонячну електростанцію за $50 млн, потужністю 9 МВт та піковою потужністю – 11 МВт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті