mind
Держлісагенство скаржиться на нестачу державного фінансування на створення нових лісів

Держлісагенство скаржиться на нестачу державного фінансування на створення нових лісів

Протягом першого півріччя 2018 року лише 1 200 га було засаджено новими лісами

Держлісагенство скаржиться на нестачу державного фінансування на створення нових лісів
Фото: УНІАН

Державне агентство лісових ресурсів зауважує на нестачу коштів на відновлення та створення нових лісів в Україні, зокрема у південних і східних областях України, які вже 3 роки поспіль позбавленні державного фінансування.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Держлісагентства і зазначається, що протягом першого півріччя 2018 року лісгоспами України було відтворено 25 500 га лісу, з яких тільки на 1200 га створені нові ліси.

«Невелика кількість створення нових лісів, а саме цей показник впливає на збільшення лісистості, пояснюється складною та неунормованою процедурою виділення додаткових земель під заліснення. Інша проблема полягає у відсутності фінансування лісового господарства. Наприклад, збільшення лісистості України можливе за рахунок заліснення південних і східних областей України. Однак, лісгоспи цих регіонів вже третій рік поспіль позбавленні державного фінансування», – зазначають у агентстві.

Як зазначається, Держлісагентству належить 73% всіх лісів України. І саме на цих територіях, де відбувається планова заготівля деревини, можна констатувати, що лісівники забезпечують відновлення лісу. «На всіх зрубах, після підготовки ґрунту, відбувається садіння молодих саджанців та висівання», – пояснюють у агентстві.

Окрім того, для подальшого відтворення лісів у лісових розсадниках посіяно насіння дерев на площі понад 226 га, що дасть змогу забезпечити потреби підприємств в якісному садивному матеріалі восени та навесні наступного року.

Раніше Держлісагентство повідомляло станом на початок 2017 року в Україні було вирублено 52 200 га, відтворено 53 800 га.

Нагадаємо, за даними Держлісагенства обсяг незаконної вирубки лісу у 2017 році становив 26 000 куб. м, а шкода від неї склала 157,5 млн грн.

У свою чергу, Верховна Рада 3 липня 2018 року прийняла закон (законопроект №5495) щодо обмеження внутрішнього використання необробленого лісоматеріалу до 20 млн куб. м на рік на термін дії заборони вивозу за межі митної території України (експорту) необроблених лісоматеріалів, а також на 8 років (з 1 січня 2019 року) заборонила вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної. Документ було затверджено у першому читанні ще у березні 2018 року.

Проти такого обмеження експорту пізніше виступив Президент України Петро Порошенко і надав Верховній Раді пропозицію щодо виключення зазначеної норми із закону через протиріччя із зобов’язаннями, які на себе взяла Україна перед Світовою організацією торгівлі, Європейським союзом тощо.

Крім того, Верховна Рада у першому читанні підтримала заборону на вирубку Карпатських лісів.

Про те, які зміни чекають найближчим часом на ринок деревини, читайте у колонці Координатора Комітету деревообробної та меблевої галузей Європейської Бізнес Асоціації Євгена Кузьменка спеціально для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті