Держлісагенство скаржиться на нестачу державного фінансування на створення нових лісів
Протягом першого півріччя 2018 року лише 1 200 га було засаджено новими лісами

Державне агентство лісових ресурсів зауважує на нестачу коштів на відновлення та створення нових лісів в Україні, зокрема у південних і східних областях України, які вже 3 роки поспіль позбавленні державного фінансування.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Держлісагентства і зазначається, що протягом першого півріччя 2018 року лісгоспами України було відтворено 25 500 га лісу, з яких тільки на 1200 га створені нові ліси.
«Невелика кількість створення нових лісів, а саме цей показник впливає на збільшення лісистості, пояснюється складною та неунормованою процедурою виділення додаткових земель під заліснення. Інша проблема полягає у відсутності фінансування лісового господарства. Наприклад, збільшення лісистості України можливе за рахунок заліснення південних і східних областей України. Однак, лісгоспи цих регіонів вже третій рік поспіль позбавленні державного фінансування», – зазначають у агентстві.
Як зазначається, Держлісагентству належить 73% всіх лісів України. І саме на цих територіях, де відбувається планова заготівля деревини, можна констатувати, що лісівники забезпечують відновлення лісу. «На всіх зрубах, після підготовки ґрунту, відбувається садіння молодих саджанців та висівання», – пояснюють у агентстві.
Окрім того, для подальшого відтворення лісів у лісових розсадниках посіяно насіння дерев на площі понад 226 га, що дасть змогу забезпечити потреби підприємств в якісному садивному матеріалі восени та навесні наступного року.
Раніше Держлісагентство повідомляло станом на початок 2017 року в Україні було вирублено 52 200 га, відтворено 53 800 га.
Нагадаємо, за даними Держлісагенства обсяг незаконної вирубки лісу у 2017 році становив 26 000 куб. м, а шкода від неї склала 157,5 млн грн.
У свою чергу, Верховна Рада 3 липня 2018 року прийняла закон (законопроект №5495) щодо обмеження внутрішнього використання необробленого лісоматеріалу до 20 млн куб. м на рік на термін дії заборони вивозу за межі митної території України (експорту) необроблених лісоматеріалів, а також на 8 років (з 1 січня 2019 року) заборонила вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної. Документ було затверджено у першому читанні ще у березні 2018 року.
Проти такого обмеження експорту пізніше виступив Президент України Петро Порошенко і надав Верховній Раді пропозицію щодо виключення зазначеної норми із закону через протиріччя із зобов’язаннями, які на себе взяла Україна перед Світовою організацією торгівлі, Європейським союзом тощо.
Крім того, Верховна Рада у першому читанні підтримала заборону на вирубку Карпатських лісів.
Про те, які зміни чекають найближчим часом на ринок деревини, читайте у колонці Координатора Комітету деревообробної та меблевої галузей Європейської Бізнес Асоціації Євгена Кузьменка спеціально для Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].