mind
НБУ оновив порядок подання банком аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінзвітності

НБУ оновив порядок подання банком аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінзвітності

Термін подання до НБУ договору про проведення аудиту фінзвітності за 2018 рік продовжено до 15 грудня 2018 (включно)

НБУ оновив порядок подання банком аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінзвітності
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) затвердив новий порядок подання банком до НБУ аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінансової звітності, яким зокрема подовжено строк подання до Центробанку договору про проведення аудиту фінзвітності за 2018 рік до 15 грудня 2018 року (включно), йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначається, Положення про подання аудиторського звіту, яке набирає чинності з 1 жовтня 2018, оновлено з метою приведення у відповідність до вимог Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» нормативно-правового акту НБУ з питань подання банками аудиторських звітів, затверджене Постановою Правління НБУ №90 від 2 серпня 2018 року.

«Для забезпечення виконання вимог Закону про аудит постановою № 90 банкам подовжено строк подання до Національного банку договору про проведення аудиту фінансової звітності за 2018 рік до 15 грудня 2018 року (включно)», – йдеться у повідомленні НБУ.

Так, Положенням про подання аудиторського звіту, зокрема визначається порядок подання банком до НБУ договору про аудит фінзвітності, аудиторського звіту/додаткового звіту, що складаються аудиторською фірмою.
Також документ передбачає забезпечення аудиторською фірмою ротації аудиторів, що залучаються для проведення аудиту фінансової звітності банку.

Крім того, Положенням затверджено перелік інформації, що має перевірятися та міститися в аудиторському звіті банку відповідно до вимог закону про аудит, НБУ та Міжнародних стандартів аудиту, порядок інформування аудиторською фірмою НБУ про виявлені під час аудиту банку та інших юросіб, що мають із банком тісні зв’язки, факти порушень та недоліків у їх діяльності та порядок подання на вимогу регулятора робочих документів, пояснень аудиторської фірми з питань проведення аудиту.

Також зазначеним Положенням з 1 жовтня 2018 року визнається таким, що втратило чинність, Положення про порядок подання банками до НБУ аудиторських звітів (аудиторських висновків) за результатами щорічної перевірки фінзвітності, затверджене постановою Правління НБУ від 9 вересня 2003 року № 389.

Нагадаємо, що 7 лютого 2018 року набрав чинності Закон України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», який 21 грудня 2017 року прийняла Верхона Рада і підписав Президент Петро Порошенко 2 лютого 2018 року, вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року.

Як писав Mind, згідно із зазначеним законом НБУ з 1 жовтня матиме право відсторонити аудиторську фірму від проведення аудиту банку та скасовується право НБУ на ведення Реєстру аудиторських фірм, які здійснюють зовнішній аудит банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті