mind
Військова прокуратура перевіряє компанії Косюка у справі про 100-мільярдні збитки державі

Військова прокуратура перевіряє компанії Косюка у справі про 100-мільярдні збитки державі

Правоохоронцям надали доступ до документів, які містять банківську таємницю

Військова прокуратура перевіряє компанії Косюка у справі про 100-мільярдні збитки державі
Юрій Косюк
Фото УНІАН

Працівники Головної військової прокуратури отримали доступ до банківських документів українських компаній у  справі щодо збитків державі на понад 100 млрд грн від ненадходження податків, повідомляють Наші Гроші.

Відповідно ухвали Печерського райсуду Києва від 23 липня 2018 року, справа стосується створення злочинної організації колишнім президентом  Віктором Януковичем та його оточенням.

У рамках провадження правоохоронці отримали тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення копій документів (з  банківською таємницею) з  ОТП Банку щодо розрахункових рахунків двох підприємств. Це ПАТ «Миронівський хлібопродукт» та ТОВ «Катеринопільський елеватор» бізнесмена Юрія Косюка.

Відтак, йдеться про створення «конвертаційно-транзитних центрів» під контролем податківців. Суб’єкти господарювання реального сектору економіки недоплачували податки в держбюджет і розподіляли кошти між підконтрольними особами, податківцями та іншими держслужбовцями.

Зазначається, що протягом 2011–2014 років підозрювані скористалися низкою підприємств, які безпідставно задекларували податкові зобов’язання з ПДВ на понад 56 млрд грн.

За словами правоохоронців,  загальні збитки складають понад 104 млрд грн.

Окрім того, правоохоронці здійснять дослідження документів ТЗОВ «ВМП»  харківської регіональної філії ПАТ «УГМК» (бенефіціар Сергій Тарута), ТОВ «Азовська продовольча ТОВ «Далгакиран компресор Україна».

Нагадаємо: у червні європейські ЗМІ повідомили, що українського виробника курятини «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка звинувачують в ухиленні від сплати мит та спотворені інтерпретації торгової угоди Брюсселя з Києвом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті