mind
Підготовані сенаторами США санкції загрожують «Північному потоку – 2» та нафтовидобувній галузі РФ

Підготовані сенаторами США санкції загрожують «Північному потоку – 2» та нафтовидобувній галузі РФ

Якщо раніше санкції стосувались заборони на довгострокове фінансування проектів, видобутку на шельфі та розробку сланцевих родовищ у РФ, то тепер їх можуть розширити на будь-яке видобування нафти

Підготовані сенаторами США санкції загрожують «Північному потоку – 2» та нафтовидобувній галузі РФ
фото з nord-stream2.com

Сенатори США підготували законопроект про більш жорсткі антиросійські санкції, які, за умови їх прийняття, поставлять під загрозу реалізацію будь-якого зарубіжного енергопроекту РФ – від експортних газогонів, як «Північний потік – 2», до інвестицій у невеликі стартапи. Про це повідомляє «Коммєрсант».

Крім того, законопроект «Акт про захист американської безпеки від агресії Кремля» (DASKAA) поставить хрест на будь-якому майбутньому співробітництві з російськими компаніями в галузі видобування нафти.

У документі йдеться про те, що президент США повинен буде вводити санкції стосовно осіб, які інвестуватимуть в зарубіжні «енергетичні проекти», які підтримують російські держкомпанії. Санкції застосовуватимуться до проектів, вартість яких перевищує $250 млн.

«Навіть якщо на момент набуття законом сили вартість проекту є нижчою, але потім зросте, інвесторів можуть вважати порушниками – у тому числі й тих, хто інвестував невелику суму», – зазначив партнер юрфірми Quorus Євген Жилін.

В якості санкцій законопроектом передбачено використання ряду з дюжини обмежень, прописаних в CAATSA, включно із арештом платежів осіб, які потрапили під обмеження, їхніх активів, заборони на боргове фінансування та підписання контрактів із особами із чорного списку.

Під формальні ознаки енергопроектів підпадає, для прикладу, проект «Газпрому» «Північний потік – 2», який співфінансується європейськими Engie, OMV, Shell, Uniper та Wintershall.

При цьому видання зазначає, що поняття «енергопроект» є доволі широким і трактувати його досить важко. Під це поняття підпадає як геологічна розвідка вуглеводнів, так і проекти «Росатому» з будівництва АЕС за кордоном. На думку експертів, «невизначеність зроблена навмисне, щоб усі боялись і просили США про роз’яснення».

Законопроектом також передбачено впровадження більш жорстких санкцій проти російської нафтової галузі. Якщо раніше санкції стосувались заборони на довгострокове фінансування проектів, видобутку на шельфі та розробку сланцевих родовищ у РФ, тепер їх можуть розширити на будь-яке видобування нафти. Запропоновано також заборонити надавати товари, послуги та технології, надавати фінансову підтримку нафтовим компаніям РФ, якщо «справедлива ринкова вартість» контракту або підтримки – $1 млн або від $5 млн протягом року. Це може торкнутись, у тому числі, постачання програмного забезпечення для нафтової галузі, що є одним з найбільш вразливих сегментів.

Жилін додає, що обмеження невеликою сумою «закривають можливість участі навіть у найменших родовищах та намагаються перекрити кисень по усім новим проектам».

Нагадаємо: напередодні США ввели санкції проти Росії через отруєння в британському місті Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Нові обмеження набудуть чинності 22 серпня.

Як повідомлялось, реалізація проекту «Північний потік – 2» вбиває клин та псує відносини між канцлером Німеччини Ангелою Меркель та її союзниками.

Раніше стало відомо, що в ніч на 25 липня в Німеччині розпочався процес укладання труб у межах будівництва «Північного потоку – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті