Дизельгейт по-японськи: Mazda, Suzuki та Yamaha впіймали на маніпуляціях з показниками викидів

Дизельгейт по-японськи: Mazda, Suzuki та Yamaha впіймали на маніпуляціях з показниками викидів

Крім того, автовиробники фальсифікували й тести на економію пального

Дизельгейт по-японськи: Mazda, Suzuki та Yamaha впіймали на маніпуляціях з показниками викидів
фото з pixabay.com

Японські автовиробники Mazda, Suzuki та Yamaha фальсифікували результати тестувань на економію пального та на викиди у своїх автомобілях. Про це повідомляє Reuters із посиланням на Міністерство транспорту Японії.

Уряд наказав автовиробникам провести перевірки після того, як минулого року в аналогічних порушеннях зізнались компанії Subaru та Nissan.

Керівництво Suzuki принесло свої вибачення та пообіцяло вжити заходів, щоб подібна ситуація більше не повторилась. Однак в компанії заявили, що істотних проблем з фактичними викидами та економією пального ними виявлено не було, тому відкликання авто їх виробництва не планується.

Мінтранспорту Японії повідомило, що найбільше порушень було виявлено саме в автомобілях Suzuki, у половині з 13 000 випадків, які вивчались комісією. У Mazda цей показник складає 4%, у Yamaha – 2%.

Повідомляється, що акції Suzuki та Yamaha на тлі цієї новини впали більш ніж на 5%, Mazda – на 1,3%.

Поведінка автовиробників стала об’єктом ретельної уваги та перевірок регуляторів після гучного скандалу з німецьким концерном Volkswagen, який у 2015 році визнав, що використовував секретне та заборонене програмне забезпечення у своїх авто, яке дозволяло навмисне занижувати рівень шкідливих викидів автомобілів.

Нагадаємо: у червні цього року німецький прокуратура постановила, що автоконцерн Volkswagen має сплатити 1 млрд євро у справі про маніпуляції з програмним забезпеченням, встановленим на авто з дизельними двигунами.

Автовиробнику довелось сплатити найбільший в історії штраф за це в США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті