mind
Німецькі прокурори зобов’язали Volkswagen виплатити 1 млрд євро штрафу

Німецькі прокурори зобов’язали Volkswagen виплатити 1 млрд євро штрафу

Автоконцерн «визнав свою відповідальність» та погодився сплатити штраф

Німецькі прокурори зобов’язали Volkswagen виплатити 1 млрд євро штрафу
фото з pixabay.com

Німецький автоконцерн Volkswagen має сплатити штраф в 1 млрд євро у справі про маніпуляції з програмним забезпеченням, встановленим в автомобілі з дизельними двигунами. Концерн погодився з відповідним рішенням прокуратури німецького міста Брауншвейг. Про це повідомляє DW.

Правоохоронний орган нарахував, що у світі було продано близько 10,7 млн автомобілів концерну із дизельними двигунами, оснащеними шахрайським програмним забезпеченням.

Представники концерну висловили сподівання, що завершення справи «позитивно вплине на інші юридичні процедури, що проводяться в Європі щодо Volkswagen».

Автовиробник не збирається здійснювати будь-які подальші правові кроки, «визнає свою відповідальність» і зобов’язуються протягом шести тижнів з дня ухвали рішення переказати вказану суму до бюджету федеральної землі Нижня Саксонія, де розташовується штаб-квартира і головний завод Volkswagen.

Нагадаємо: у 2015 році внаслідок ініційованих в США розслідувань автоконцерн визнав, що на кількох мільйонах автомобілях Volkswagen у світі було встановлене ПЗ, яке дозволяло маніпулювати тестами на відповідність двигунів екологічним стандартам. Насправді рівень викидів «дизелів» автоконцерну значно перевищував допустимі норми.

Автовиробнику довелось сплатити найбільший в історії штраф за це в США.

Пізніше стало відомо, що автоконцерн фінансував дослідження впливу вихлопних газів на людях та мавпах. Під час тестів людям та тваринам треба було протягом певного часу вдихати вихлопні гази.

Як повідомлялось, нещодавно стало відомо, що сертифікати майже 3000 автомобілів Volkswagen із дизельними двигунами, які були перенаправлені в Україну після «дизельгейту» із США, були анульовані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті