У США планують створити Космічні війська до 2020 року

У США планують створити Космічні війська до 2020 року

Новий рід військ є необхідним для протистояння Росії та Китаю

У США планують створити Космічні війська до 2020 року
фото з pixabay.com

Віце-президент США Майк Пенс заявив, що в країні будуть створені окремі Космічні сили до 2020 року. Про це повідомляє CNBC.

13 березня президент США Дональд Трамп вперше вжив термін Космічні сили в якості жарту під час обговорень державних витрат США та приватних інвестицій в космос. Вже в червні Трамп звернувся до Пентагону із вимогою негайно розпочати роботу над створенням нової військової сили.

Зазначається, що США наразі мають детальний план із створення нового роду військ.

По-перше, Міноборони США створить Агентство космічного розвитку для освоєння космічних можливостей. ВПС США вже розпочали роботу над трансформацією свого Космічного та ракетного центру. Держдепартамент прискорить та розширить цю трансформацію шляхом створення спільного Агентства космічного розвитку.

По-друге, Департамент розвиватиме Космічні сили для підтримки Командних операцій. Спільні космічні бойові кораблі допоможуть більш ефективно використовувати космічний потенціал в конфліктах.

По-третє, Держдеп США створюватиме функції управління, обслуговування та підтримки Космічних військ. Для їх роботи треба внести зміни до законодавства США. Законопроект буде розроблено для ухвалення Конгресом в рамках бюджетного циклу на 2010 фінансовий рік.

По-четверте, Держдепартмент створить космічне командування США, щоб очолити використання космічних засобів в бойових діях та прискорити інтеграцію космічних можливостей та інші бойові сили. Космічне командування США відповідатиме за керівництво роботою Космічний військ.

Міністр оборони Джеймс Меттіс підтримав ідею створення Космічних сил, але не зміг пообіцяти, що нова військова галузь буде такою, якою її анонсував Трамп.

DW повідомляє, що необхідність створення Космічних сил пояснюється бажанням США зберігати перевагу в космосі на тлі зростання конкуренції та загроз з боку Росії та Китаю.

Створення нового роду війська вимагатиме значних ресурсів. Однак потреба у ньому стає більш нагальною через розвиток РФ та Китаєм зброї проти штучних супутників. Через зростання ролі космічних апаратів у США і хочуть створити сили, які зокрема опікуватимуться захистом супутників.

В березні президент Трамп запропонував ідею створення Космічних військ, які б діяли за межами земної атмосфери, а також заявив, що вірить «у встановлення миру за допомогою сили».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті