mind
НБУ знову пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків

НБУ знову пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків

Банк зможе розмістити на власній веб-сторінці склад групи кредитних посередників та повноваження

НБУ знову пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків
Фото: НБУ

Національний банк України (НБУ) за результатами опрацювання пропозицій банківської спільноти пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління НБУ від 8 серпня 2018 року № 91 «Про внесення змін до Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування», яка набирає чинності 11 серпня 2018 року.

Як зазначається в документі, якщо укладені між банком і окремими кредитними посередниками посередницькі договори містять однаковий обсяг переданих банком завдань/повноважень, банк має право віднести таких кредитних посередників до однієї групи, а також розмістити на власній веб-сторінці інформацію про склад відповідної групи кредитних посередників та про перелік завдань/повноважень, які банк передає цим кредитним посередникам.

Так, згідно з повідомлення регулятора, НБУ надав банкам можливість делегувати контроль за дотриманням працівниками кредитних посередників встановлених вимог (щодо наявності в таких працівників відповідної ділової репутації) не лише кредитним посередникам, які є юридичними особами, але й також кредитним посередникам, які є фізичними особами – підприємцями і мають в штаті найманих працівників.

Нагадаємо, раніше НБУ також пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків, зокрема, скасував вимоги щодо розміщення на веб-сторінці банку фотографій працівників кредитного посередника, а також реквізитів кожного посередницького договору.

Як писав Mind, минулого року Нацбанк почав вести реєстр кредитних посередників банків на своєму сайті.

За законом «Про споживче кредитування», кредитний посередник – фізична особа, фізична особа – підприємець або юридична особа, яка не виступає кредитодавцем і надає посередницькі послуги у сфері споживчого кредитування від імені, в інтересах та за дорученням кредитодавця або від свого імені в інтересах кредитодавця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті