mind
Solar Turbines поставить «Укргазвидобуванню» турбини на 270 млн грн

Solar Turbines поставить «Укргазвидобуванню» турбини на 270 млн грн

Поставлять два газотурбінні двигуни: Titan130 та Taurus70

В травні-липні цього року ПАТ «Укргазвидобування» уклало дві угоди з компанією «Solar Turbines Europe S.A.» (Бельгія) про поставку обладнання на загальну суму $10,32 млн, або 270,31 млн грн. Про це з посиланням на дані системи ProZorro повідомляють Наші гроші.

Згідно з повідомленням, поставлять два газотурбінні двигуни: Titan130 за $6,54 млн і резервний Taurus70 для заміни одного з двох існуючих на Червонодонецької ДКС двигунів Taurus70, який потребує капітального ремонту на закордонних потужностях виробника протягом 4-5 місяців із урахуванням часу на митне оформлення, за $3,78 млн.

Відсутність резервного двигуна може призвести до втрат видобутку газу в об’ємі 250 000 куб. м на добу, або 37,5 млн куб. м.

«Закупівлі провели без торгів через відсутність конкуренції по заявках Департаменту наземної інфраструктури. Цей самий департамент попросив тендерний комітет не оприлюднювати дорожчий договір, тому невідомо, для якої саме дотискуючої компресорної станції він призначений», – йдеться в повідомленні.

«Solar Turbines» –  дочірня компанія американської корпорації «Caterpillar», яка має виключні права на поставку таких двигунів у Європі. Вона вперше отримала підряди в Україні. Однак раніше американська дочірня фірма тієї ж корпорації – «Solar Turbines International Company» – продала «Укргазвидобуванню» обладнання на $55,50 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті