Українські морські порти впровадять блокчейн-рішення на базі системи e-Port

Українські морські порти впровадять блокчейн-рішення на базі системи e-Port

Тестовим майданчиком для системи e-Port стане порт «Ольвія»

Українські морські порти впровадять блокчейн-рішення на базі системи e-Port
фото УНІАН

Порти Миколаїв, Одеса і Південний задіють систему e-Port 4.0, окремі компоненти якої будуть працювати на базі технології блокчейн. Про це в ході брифінгу заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, на якого посилається ForkLog.

За словами міністра, по всій морської галузі України буде задіяний успішний досвід стивідорної компанії «Ольвія» щодо впровадження системи електронного управління e-Port. Це, впевнений Омелян, зробить діяльність портів більш прозорою та ефективною.

«Зважаючи на новизну ідеї про розробку та впровадження системи e-Port, особливості та труднощі процесу реформування портової галузі, ми вирішили почати з пілотного проекту – автоматизувати всю роботу одного конкретного порту. Таким тестовим майданчиком для системи e-Port став порт «Ольвія». І я радий, що спільні зусилля дали дуже хороший результат», – зазначив міністр інфраструктури.

Омелян підкреслив, що в порту «Ольвія» на 34,4% прискорилося оформлення вантажів, а також терміни їх обробки.

За його словами, очолюване ним відомство вже два роки активно впроваджує цифрові технології у морську галузь та займається автоматизацією процесів у портах. Для розробки системи електронного управління портом e-Port були залучені Адміністрація морських портів України, морські порти, державні стивідорні компанії і ВАТ «Укрзалізниця».

«Для збільшення довіри до операцій в транспортній галузі ми вже тестуємо переведення окремих компонентів на технологію блокчейн. Зокрема, e-Port 4.0 зробить неможливою підробку або фальсифікацію відповідних транзакцій. І до кінця цього року e-Port буде переведений на цю систему», – додав Омелян.

У брифінгу також взяли участь керівник держпідприємства «Стивідорна компанія «Ольвія» Руслан Олійник і голова Е-Ukraine Єгор Стефанович.

Раніше ми писали, що компанії вкладуть у розвиток блокчейну $12 млрд до 2022 року – щороку інвестиції в цю галузь будуть збільшуватися майже вдвічі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті