Іран ігнорує санкції та продовжує розвивати ракетні можливості

Іран ігнорує санкції та продовжує розвивати ракетні можливості

Під час святкування Дня національної оборони в Ірані покажуть винищувач власного виробництва

Іран ігнорує санкції та продовжує розвивати ракетні можливості
фото Shutterstock

Наступного тижня Іран презентує новий винищувач та продовжує розвивати  ракетні можливості в якості головного пріоритету. Про це заявив міністр оборони країни, ігноруючи санкції США, направлені на стримування ракетної програми Тегерану, передає Reuters.

Напередодні також іранський військово-морський флот оголосив, що вперше на одному з своїх військових кораблів він змонтував систему передового оборонного озброєння на тлі погіршення відносин Ірану та США.

Нагадаємо: на початку травня президент Дональд Трамп оголосив про вихід США з іранської ядерної угоди 2015 року. Трамп сказав, що угода була помилковою, оскільки вона не стримувала іранську програму балістичних ракет та не завадила іранцям підтримувати бойовиків в конфліктах в Сирії, Іраку та Ємені.

«Нашим головним пріоритетом є розробка нашої ракетної програми. Ми знаходимось в хорошому положенні в цій галузі, але нам треба продовжувати її розвивати», –  заявив генерал іранської армії Амір Хатамі.

«Ми представимо літак в День національної оборонної промисловості, і люди побачать, що він літає і побачать обладнання, призначене для нього», – сказав Хатамі. Іран відзначає День національної оборонної промисловості 22 серпня.

Ще в 2013 році Іран заявляв, що збудував власний новий винищувач, який отримав назву Qaher 313, але експерти висловили сумніви щодо його життєздатності. Функціональні військово-повітряні сили Ірану були обмежені кількома десятками військових літаків, або російського виробництва, або являли собою застрілі американські моделі.

Нагадаємо: Дональд Трамп підписав указ, який відновлює дію антиіранських санкцій.Обмежувальні заходи будуть вводитись у два етапи. Перший раунд санкцій стосується придбання іранським урядом американських доларів, торгівлю золотом та іншими дорогоцінним матеріалами, торгівлю металами та вугіллям і автомобільний сектор. Решта санкцій будуть відновлені 5 листопада 2018 року і торкатимуться енергетичної та нафтової промисловості країни.

Як повідомлялось, Євросоюз прийняв рішення заблокувати дію нових санкцій на території ЄС.

Раніше Китай заявив, що не зменшуватиме імпорт іранської нафти через американські санкції.

Так само і Туречиина заявила, що не припинятиме купувати іранський газ та нафту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті