Іран: ЄС має поспішити із порятунком іранської ядерної угоди 2015 року

Іран: ЄС має поспішити із порятунком іранської ядерної угоди 2015 року

Попри усі намагання країн-підписантів угоди зберегти угоду, санкції США змушують світові компанії триматись подалі від Ірану

Іран: ЄС має поспішити із порятунком іранської ядерної угоди 2015 року
фото pixabay.com

Іран заявив, що Євросоюзу слід прискорити свої зусилля із порятунку ядерної угоди 2015 року, з якої у травні цього року вийшли Сполучені Штати. Про це повідомляє Reuters.

«Європейці та інші сторони, яки підписали угоду (Китай та РФ), намагаються врятувати угоду… але процес йде занадто повільно. Він має прискоритись», – заявив на прес-конференції речник МЗС Ірану Бахрам Касемі. – Іран покладається, головним чином, на свої власні можливості задля подолання нових санкцій США».

Європейські країни  боролись за те, щоб гарантувати Ірану, що країна отримає достатньо економічних переваг і таким чином умовити Тегеран залишитись в угоді.

Країни Європи, Китай та Росія продовжують запевнювати, що роблять все можливе для збереження угоди, але перспективи санкцій США, очевидно, є достатніми, щоб переконати європейські компанії триматись подалі від Ірану.

Нагадаємо: Дональд Трамп підписав указ, який відновлює дію антиіранських санкцій.Обмежувальні заходи будуть вводитись у два етапи. Перший раунд санкцій стосується придбання іранським урядом американських доларів, торгівлю золотом та іншими дорогоцінним матеріалами, торгівлю металами та вугіллям і автомобільний сектор. Решта санкцій будуть відновлені 5 листопада 2018 року і торкатимуться енергетичної та нафтової промисловості країни.

Як повідомлялось, Євросоюз прийняв рішення заблокувати дію нових санкцій на території ЄС.

Раніше Китай заявив, що не зменшуватиме імпорт іранської нафти через американські санкції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло