Кабмін хоче легалізувати схему Хомутинника та Яценка із збору платежів на оцінку нерухомості

Кабмін хоче легалізувати схему Хомутинника та Яценка із збору платежів на оцінку нерухомості

Відповідний проект вже розіслали в центральні органи влади для узгодження

Кабмін хоче легалізувати схему Хомутинника та Яценка із збору платежів на оцінку нерухомості
фото spfu.gov.ua

Згідно із проектом змін до постанови Кабміну №358, будуть легалізовані накази Фонду держмайна, завдяки яким плату за оцінку майна збирають приватні фірми, пов’язані з народними депутатами з групи «Відродження» – Віталієм Хомутинником та Антоном Яценко. Про це повідомляє «БізнесЦензор» із посиланням на проект змін до постанови Кабміну №358.

Зазначається, що проект було розіслано в центральні органи влади для узгодження.

Постанова «Про проведення оцінки для цілей оподаткування, нарахування та сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» встановлює порядок внесення відомостей в Єдину базу даних звітів про оцінку нерухомості.

Внесення відомостей до Єдиної бази є обов’язковою умовою для подальшого укладення угод в сфері нерухомості, операцій з землею, тощо.

Постанова уряду передбачає, що ці дані мають вноситись до бази без перешкод та безкоштовно.

Видання повідомляє, що наразі адміністратором Єдиної бази є Фонд держмайна, який зараз очолює Віталій Трубаров, якого призначили на цю посаду за квотою співголови групи «Відродження» в Верховній раді Віталія Хомутинника.

Згідно із проектом змін, тепер «інформація укладається та вноситься в Єдину базу через авторизовані електронні майданчики в порядку ведення Єдиної бази, яка затверджується Фондом держмайна».

Таким чином цей проект може дати змогу легалізувати схему по збору коштів приватною компанією.

Редактор видання Юрій Бутусов зазначає, що Фонд держмайна своїм наказом від 18 липня створив монопольну схему, завдяки якій приватні компанії зможуть збирати 600-800 млн грн. на рік з оцінщиків майна, нотаріусів та їх клієнтів на користь приватної компанії з Донецької області. За його словами, вигоду від схеми отримуватимуть Антон Яценко та Віталій Хомутинник.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло