Сайти-посередники з оцінки майна протягом місяця заробили понад 23 млн грн

Сайти-посередники з оцінки майна протягом місяця заробили понад 23 млн грн

Раніше оцінювачі теж звітували до Фонду, але безкоштовно

Сайти-посередники з оцінки майна протягом місяця заробили понад 23 млн грн
Фото: Shutterstock

Місяць тому фахівців з оцінки майна змусили здавати звіти до Фонду держмайна (ФДМ) за допомогою сайтів-посередників, які виявилися пов'язані між собою і з одіозним нардепом Антоном Яценком, повідомляє Бізнес-Цензор із посиланням на телепрограму «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Як зазначається, раніше оцінювачі теж звітували до Фонду, але безкоштовно – через портал, який адміністрував сам Фонд. Зараз цей портал – відключений, замість нього – сайт посередника, який майже нічим не відрізняється від старого порталу. Але послуга реєстрації звіту коштує близько 500 гривень.

Так, за підрахунками авторів розслідування, за перший місяць сайти-посередники заробили мінімум 23 млн грн.

При цьому, як зазначає видання, за словами самих оцінювачів, ці майданчики не пропонують ніякого додаткового сервісу, крім пересилання даних з однієї точки в іншу.

Крім того, за інформацією видання, як мінімум одна з трьох авторизованих майданчиків виявилася безпосередньо пов'язаної з близьким одіозному нардепу Антон Яценко людиною – Володимиром Доброскоком.

Так, сайт-посередник «Професійна оцінка» створила компанія, заснована Доброскоком. Зараз власників змінили, але серед них залишається Ірина Мельничук, заступник Доброскока в Асоціації «Підприємців та промисловців-постачальників товарів, робіт і послуг для державних потреб». Ця ж Асоціація свого часу була одним з членів Тендерної палати. А пізніше Доброскок також заснував «Союз захисту прав суб'єктів підприємництва», почесним членом якої став Антон Яценко.

Сам Яценко в коментарі програмі запевнив, що в історії з оцінкою відношення не має: «Безумовно ні до якої оцінки я відношення не маю і мати не можу. Ви придумайте щось більш цікаве, а то так пальцем в небо ніби як несолідно. З Доброскоком я вже років так вісім, напевно, не бачився і не чувся. Доброскок ніколи не був моїм, там, партнером діловим. Цікаво чути, чесно сказати».

Як відзначають автори розслідування, це вже не перша спроба реалізації монопольно-посередницької схеми в сфері оцінки. І вже не перший раз ці події пов'язують з ім'ям народного депутата Антона Яценка.

Як повідомляє видання, Яценко відомий як «хрещений батько» Тендерної мафії – однієї з найвідоміших корупційних схем середини 2000-х. Схеми, яка грунтувалася на монополії посередників у держзакупівлях: бажаючі взяти участь в тендері не могли просто подати документи на конкурс, між учасником і замовником уклинювався приватний посередник, якому учасник змушений був платити за консультації.

На чолі посередників стояв Союз громадських організацій «Тендерна палата», частина цих ГО заснували Яценко, його сестра і помічник. І схема також була вписана в закон. І тільки за перші півроку вона витягла з кишень учасників тендерів майже мільярд гривень. 2,5 року її існування могли спричинити шкоду на $1 млрд.

Схема з тендерною монополією існувала 3 роки. Після того подібну Схему спробували впровадити в сфері оцінки, але ці спроби двічі провалилися.

Нагадаємо, місяць тому Фонд держмайна запустив Єдину базу даних звітів про оцінку – систему, яка повинна подолати ринок «чорної оцінки» і не дати українцям ухилятися від податків.

Як писав Mind, АМКУ перевіряє дотримання ФДМ законодавства при впровадженні е-бази оцінки майна

Про те, як працюють нові правила і чому незадоволені оцінювачі, читайте у матеріалі Mind «Подвійний контроль: як змінилися правила оцінки житла перед його продажем?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію