УЗ зазнає збитків через перевезення продукції ГМК

УЗ зазнає збитків через перевезення продукції ГМК

Тому претензії «Укрметалургпрому» щодо поганої роботи залізничників УЗ вважає безпідставними

УЗ зазнає збитків через перевезення продукції ГМК
Фото Facebook "Укрзалізниця"

«Укрзалізниця» у 2018 році збільшила на 1,5–14,8% порівняно з минулим роком перевезення основних номенклатур металургійної продукції «Укрметалургпрому», незважаючи на збитковість таких перевезень, повідомив директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

За його словами, за 7 місяців 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом 2017 «Укрзалізниця» збільшила перевезення залізної руди на 1,7 %, кольорової руди – на 6,2 %, чорних металів – на 14,8 %, кольорових металів та виробів з них – на 11 %, брухту чорних металів – на 2,1 %.

Як зазначає Рязанцев, УЗ зазнає збитків через низьку маржинальність перевезень вантажів ГМК та недоотримує доходи аналогічні тим, які отримує від перевезень вантажів всередині країни.

Таким чином, обвинувачення «Укрметалургпрому» на адресу УЗ щодо погіршення перевезень є абсолютно безпідставними, на думку Рязанцева.

Зазначається, що 35 % експортних перевезень залізничним транспортом складає залізна руда, що має від’ємний показник рентабельності та покривається за рахунок інших видів перевезень, зокрема внутрішніх та транзитних.

«Таким чином, Укрзалізниця багато років у сьогоднішніх цінах не менш ніж на 5 млрд грн щороку, фактично дотує перевезення окремих представників приватного бізнесу», – додав він.

Рязанцев додав, що державне регулювання цін Укрзалізниці призводить до того, що компанія за свої послуги отримує недостатньо коштів для відновлення своїх основних фондів – локомотивів та інфраструктури.

Читайте більше в матеріалі Mind «Рейки розбрату: куди «Укрзалізниця» тягне українську економіку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло