Росія у відповіді Держдепу США обвинувачує Україну в піратстві на Азовському морі

Росія у відповіді Держдепу США обвинувачує Україну в піратстві на Азовському морі

РФ закликає США припинити захищати «своїх підопічних, які безчинствують в Азовському морі»

Росія у відповіді Держдепу США обвинувачує Україну в піратстві на Азовському морі
Фото fleetphoto.ru

Посольство Росії у США засуджує дії української влади в Азовському морі та називає їх «піратством». Про це йдеться у дописі, опублікованому на Facebook.

«Держдепартамент США, в особі офіційного представника Хізер Науерт, перейнявся питанням щодо законних перевірок суден в Азовському морі. Не щодо арештів або затримань, а простих перевірок. Важливо (щоб зрозуміти політику подвійних стандартів), що жодного із «сотень» суден не вказано», – йдеться у дописі.

На думку представників посольства, Держдеп «навмисно цього уникнув, щоб приглушити факти українського піратства».

Для прикладу російська сторона наводить затримання російського риболовного судна «Норд» українським прикордонним патрулем в Азовському морі 25 березня. «Його екіпаж складається з кримських рибалок, які не вважають себе громадянами України», – зазначається у заяві. Більш детально про цю історію розповідається у відеосюжеті, прикріпленому до допису.

У Росії вважають, що так само Держдеп проігнорував і затримання в Херсонському порту російського танкеру «Механік Погодін» з 12 членами екіпажу на борту.

«Влада США продовжує породжувати нові безпідставні обвинувачення на адресу Росії, направлені на відвертання уваги від грубих порушень прав людини як у своїх країнах-супутниках, так і самих США. Ми натякаємо на викрадення російських громадян для подальшого судового переслідування на території США, за яким слідують психологічний тиск та заздалегідь встановлені звинувачення», – заявляє посольство.

Представники посольства закликали американців припинити «вставати на захист своїх підопічних, які безчинствують в Азовському морі, та почати серйозний діалог щодо російських громадян, які перебувають в американських в’язницях».

Нагадаємо: раніше цього місяця Держдеп США закликав Росію припинити перешкоджати міжнародному судноплавству в Азовському морі, а також розцінив дії РФ як чергову спробу дестабілізувати Україну.

Як повідомлялось, російська сторона затримала понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті