Держгеонадра надали російському бізнесмену Фуксу низку спецдозволів

Держгеонадра надали російському бізнесмену Фуксу низку спецдозволів

Компанія «Іст Юроуп Петролеум» також отримала довзіл на розширення до 50% раніше наданих їй ділянок надр

Держгеонадра надали російському бізнесмену Фуксу низку спецдозволів
Павло Фукс
Фото УНІАН

Державна служба геології та надр без конкурсу збільшила ліцензійні ділянки для компанії «Іст Юроуп Петролеум» російського бізнесмена Павла Фукса, повідомляє ЕП з посиланням на проект порядку денного засідання Комісії з питань надрокористування Держгеонадр.

Зазначається, що 30 серпня комісія ухвалила близько 10 рішень, включно з наданням спецдозволів на користування надрами.

Згідно з документом, «спеціальні дозволи на користування надрами відповідно до підпункту другого пункту 8 Порядку отримало ТОВ «Іст Юроуп Петролеум». Тобто компанії Фукса було надано дозвіл на розширення до 50% раніше наданих їй у користування ділянок надр без жодних конкурсів.

Відтак, Фукс отримав дозвіл на розширення: Клюшниківської, Боярсько-Чапаївської, Дружинінської, Майорівської, Південно-Свистунківської площ (усі – Полтавська область).

Водночас, депутати Харківської облради погодили дозвіл на розробку газових родовищ на Харківщині ТОВ «Наєр Компані» та ТОВ «Прайс Компані» (пов'язують із Фуксом) надання надр у користування з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням нафти, газу природного, конденсату.

ТОВ «Наєр Компані» отримала надра у користування на території Мажарівської площі, а ТОВ «Прайс Компані» отримали надра на території Філенківсько-Черняхівської площі.

Таакож Полтавська облрада видала спецдозволи на видобування вуглеводнів ТОВ «Іст Юроуп Петролеум».

«Іст Юроуп Петролеум» було створена на базі компанії «Голден Деррік». У 2011 році останній на позаконкурсній основі було видано більше 20 спецдозволів на користування надрами. Компанію пов'язували з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким, колишнім очільником Мінагрополітики Миколою Присяжнюком та Олександром Януковичем.

«Голден Деррік» позбавили спеціальних дозволів у 2014. Проте, після судових оскаржень у 2016-2017 роках компанія повернула собі право на розробку українських газових родовищ, а через деякий час більшість цих ліцензій опинились у розпорядженні «Іст Юроуп Петролеум».

Раніше повідомлялося, що ГПУ розслідує законність видачі Державною службою геології і надр 19 спеціальних дозволів на користування надрами для видобутку природного газу компанії «Іст Юроуп Петролеум» (попередня назва – «Голден Деррік»).

Зазначимо: вчора було затримано керівника Держслужби геології та надр за вимагання й отримання хабаря у розмірі $3000.

Нагадаємо: усі кошти з кас «Київського метрополітену» стягуватимуться на користь «Укррослізинга» Фукса.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті