Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Уряд пропонує ввести додатковий акциз на сигарети

Уряд пропонує ввести додатковий акциз на сигарети

Причиною є декларування цін за заниженою ціною з боку деяких виробників

Уряд пропонує ввести додатковий акциз на сигарети
фото Shutterstock

Кабінет міністрів пропонує ввести підвищену ставку мінімального акцизного податку (коефіцієнт 1,4) при декларуванні ціни на тютюнові вироби нижче 165% відповідного мінімального акцизного податкового зобов'язання. Про це повідомив Інтерфакс.

Відповідні зміни пропонується ввести тимчасово, до 31 грудня 2024 року. Водночас, з відповідними змінами до Податкового кодексу пропонується обмежити зниження цін на тютюнові вироби – не більше 5% від максимальної роздрібної ціни.

Порушення обмежень щодо зниження ціни передбачає штраф – 100% вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10 000 грн, йдеться у законопроекті.

Причиною таких пропонованих нововведень є те, що в поточному році окремі виробники тютюнових виробів декларували ціни на сигарети в розмірі від 17,15 грн до 18,58 грн за пачку, що нижче суми податків на вартість акцизної марки однієї пачки (18,64 грн). Як наслідок, бюджет недоотримує кошти від податків, які залежать від ціни, а саме від ПДВ і акцизного податку з роздрібного продажу.

Як повідомлялося, ряд компаній тютюнового ринку виступав на підтримку розробленого Міністерством фінансів законопроекту, оскільки документ не встановлює заборону продавати сигарети нижче деякого цінового рівня, в такий спосіб не передбачає втручання в цінову політику.

Нагадаємо, що з 1 липня цього року Кабінет міністрів затвердив введення нових зразків акцизних марок для тютюнових виробів (крім сигарет з фільтром і без фільтра, цигарок).

Раніше повідомлялося, що у ll кварталі 2018 року обсяги відвантаженої продукції для українського ринку під брендами Філіп Морріс Інтернешнл (ФМІ) скоротились на 11,8%, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті