Узбекистан дозволив іноземцям запускати криптовалютні біржі

Узбекистан дозволив іноземцям запускати криптовалютні біржі

Доходи від операцій з криптовалютами не підлягають оподаткуванню в Узбекистані

Узбекистан дозволив іноземцям запускати криптовалютні біржі
Фото: Shutterstock

Узбекистан дозволив юридичним особам інших країн здійснення діяльності криптовалютних торгових платформ – криптовалютних бірж, повідомляє Forklog.

Як зазначвється, в Узбекистані набула чинності відповідна постанова про регулювання і ліцензування діяльності криптовалютних бірж, згідно з якою право на таку ліцензію матимуть право виключно іноземні юрособи.

Згідно з документом «Про заходи щодо організації діяльності криптобірж в Республіці Узбекистан», криптобіржей є організація, яка надає «електронний майданчик для обміну, купівлі та продажу цифрових активів». Самі криптовалюта класифікуються як «сукупність записів в блокчейне, що мають цінність і власника».

Ліцензійні вимоги передбачають наявність статутного капіталу в розмірі не менше 30 тисяч мінімальних розмірів заробітної плати (близько $ 706 000) і серверів платформ на території Узбекистану.

Криптовалютний майданчик також повинен розробити правила торгівлі відповідно до законодавства про протидію відмиванню грошей і фінансуванню тероризму.

Крім того, компанії зобов'язані протягом 5 років зберігати інформацію про криптовалютні операції клієнтів, їх ідентифікаційні дані, а також листування з користувачами бірж.

Документ передбачає, що діяльність криптобірж не підпадатиме під законодавство про ринок цінних паперів. Доходи від операцій з криптовалютами не підлягають оподаткуванню, а на купівлю-продаж цифрових активів не поширюються правила валютного регулювання.

Як нагадує видання, в липні президент країни Шавкат Мірзієєв підписав постанову «Про заходи щодо розвитку цифрової економіки в Республіці Узбекистан». Документ передбачає впровадження блокчейна в держуправлінні, а також зачіпає проблему правового регулювання майнінгу, криптовалют і смарт-контрактів.

Нагадаємо, Південна Корея на законодавчому рівні спростить інвестиції в блокчейн-проекти. Уряд пообіцяв полегшити вихід на ринок блокчейн-підприємств.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті