Екологи знову подали позов до суду на «Північний потік-2»
Будівництво газопроводу негативно вплине на морських ссавців, що мешкають в цьому районі, стверджують вони

Невтомні екоактивісти з організації ClientEarth звернулися з другим позовом до суду, виступаючи проти будівництва газопроводу «Північний потік-2» у територіальних водах Швеції. Про це повідомляється на сайті організації.
«ClientEarth подала скаргу до Вищого адміністративного суду Швеції, щоб зупинити будівництво ділянки довжиною 510 км газопроводу Nord Stream 2 в шведських водах», – зазначається в повідомленні.
У травні ClientEarth подала аналогічну скаргу в Фінляндії, щоб зупинити будівництво трубопроводу, що проходить через територіальні води Фінляндії. Тоді суд відхилив вимоги екологів.
Юристи організації стверджують, що документи, що дають дозвіл на будівництво газопроводу, є неповними і неточними, оскільки вони не враховують вплив трубопроводу на морську дику природу в Балтійському морі.
За словами Марчіна Стоцкевича, керівника відділу операцій в Центральній і Східній Європі ClientEarth, «інвестор проігнорував принцип обережності, який вимагає, щоб пріоритетним були потреби навколишнього середовища, коли йдеться про потенційні наслідки».
Будівництво трубопроводу спричинить детонацію (підривання) боєприпасів часів Другої світової війни, яких зараз багато на морському дні. Підводні детонації можуть завдати серйозної шкоди морським ссавцям, що охороняються законодавством, зокрема, вимираючому виду «морська свиня», яких залишилося всього 450 особин у світі.
ClientEarth підкреслив, що «Північний потік 2» загрожує енергетичній безпеці Євросоюзу, роблячи його більш залежним від викопного палива.
«Будівництво газопроводу також матиме негативні наслідки для розвитку чистої, відновлюваної енергії в Центральній і Східній Європі», – додав Стоцкевич.
Загалом, довжина газопроводу вздовж Балтійського морського дна становитиме близько 1200 км, що поставить під загрозу флору і фауну цієї морської зони, зазначається в заяві.
Тим часом влада Швеції і Фінляндії вже видали дозвіл на прокладку труб в їх територіальних водах, а будівництво газопроводу по дну Балтійського моря вже почалося.
Раніше глава МЗС Швеції Маргот Валльстрем зазначала, що влада Швеції не підтримує проект «Північний потік-2», але не має юридичних підстав для того, щоб заблокувати будівництво газопроводу.
У самому Євросоюзі Швеція буде робити все можливе, щоб прокладка газопроводу не відбулася з урахуванням міркувань безпеки і охорони навколишнього середовища, зазначила вона.
Нагадаємо, шведський парламент виступив проти «Північного потоку-2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].