Усе, що вам потрібно знати про новий суперечливий закон, який може повністю змінити інтернет
Директива про авторські права, прийнята Європарламентом, впроваджує плату за будь-який клік на офіційне джерело новин та посилює копірайтну дисципліну

Європейський парламент проголосував за вкрай суперечливі реформи під назвою «Директива про авторські права», що може мати серйозні наслідки для майбутньої роботи інтернету. Про це повідомляє BuzzFeed.
Вперше цю реформу було запропоновано у 2016 році, а напередодні члени Європарламенту проголосували за її прийняття. Закон має на меті перебудувати правила авторського права таким чином, щоб автори отримували компенсацію від таких платформ, як Google чи Facebook.
Стаття 11 нової директиви вимагає, щоб сайти, такі як Facebook, Apple News та Google News, платили видавцям новин за те, що вони діляться їхнім контентом. Іншими словами, якщо ви йдете на Google News та клікаєте на новину видання Le Monde, Google має заплатити Le Monde. Те, яким чином Google працює зараз, не є ідеальним, але критики директиви стривожені, що стаття 11 може мати серйозні наслідки для невеликих видань, чий трафік залежить від Google News.
Член Європарламенту Джулія Ред, яка виступає проти цієї директиви, переконана, що вона є нежиттєздатною.
«Те, що ми робимо в інтернеті кожного дня – обмін новинами один з одним, стає незаконним», – пояснила вона та додала, що аби поділитися новиною в мережі, треба для початку взяти на це дозвіл у видавця новини.
Стаття 13 Директиви про авторські права говорить, що платформи, такі як Facebook, Twitter, YouTube та Instagram, мають нести юридичну відповідальність за контент, який завантажують їхні користувачі.
Тобто, якщо ви завантажили на свій канал YouTube пісню, захищену авторським правом, відповідатиме за це YouTube. З огляду на це, недивно, що найбільшими прихильниками цієї директиви стали представники музичної сфери.
Зазначається, що після голосування Європарламент розпочне переговори. Єврокомісія та країни-члени повинні будуть досягти компромісу до вступу в дію нового закону. І навіть тоді країни-члени матимуть певну гнучкість стосовно того, яким саме чином застосовувати нововведення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].