Україна виграла апеляцію в суді Англії в справі про «борг Януковича»

Україна виграла апеляцію в суді Англії в справі про «борг Януковича»

Апеляційний суд Англії відправив на новий розгляд рішення за позовом про стягнення з України на користь Росії заборгованості за євробондами на $3 млрд

Україна виграла апеляцію в суді Англії в справі про 	«борг Януковича»
Фото: Shutterstock

Апеляційний суд Англії відправив на новий розгляд рішення за позовом про стягнення з України на користь Росії заборгованості за євробондами на $3 млрд. Про це з посиланням на Bloomberg пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з рішенням судді, суд першої інстанції помилково не став розглядати аргументи української сторони. Відповідно до цього, справу заслухають у рамках повноцінної процедури, що відстрочить можливість стягнення боргу на користь РФ.

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Владіміром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму $3 млрд була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на запропоновані умови. Москва вважала, що цей борг є суверенним боргом української держави. 

Україна заперечувала вимоги Росії гасити борг, посилаючись, зокрема, на те, що Росія здійснювала на Україну незаконний тиск. У березні 2017 року англійський суд першої інстанції дозволив розглядати справу в порядку спрощеного провадження.

Суд дійшов висновку, що Україна мала законну дієздатність укладати договори по облігаціях, а політична частина аргументів України з примусу і тиску не може розглядатися в судовому порядку, тобто не може бути розглянута англійським судом.

Тоді суддя відкинув усі аргументи української сторони, у тому числі зняв з РФ звинувачення у політичному тиску на Україну. У результаті Київ заявив про намір оскаржувати рішення Високого суду Лондона, оскільки суд дав дозвіл на подачу апеляції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті