Якщо буде побудований «Північний потік – 2», Україна втратить $3 млрд – Коболєв

Якщо буде побудований «Північний потік – 2», Україна втратить $3 млрд – Коболєв

Такі гроші країна отримує щорічно від транзиту газу до країн ЄС

Якщо буде побудований «Північний потік – 2», Україна втратить $3 млрд – Коболєв
Фото: Shutterstock

Якщо буде побудований «Північний потік – 2», Україна втратить $3 млрд, які вона отримує щорічно від транзиту газу до країн ЄС. Про це на форумі YES2018 заявив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомляє Укрінформ.

«Якщо буде побудований «Північний потік – 2», Україна втратить $3 млрд. Це великі гроші для нашої економіки», – сказав він.

Раніше Коболєв заявляв, що Україна має партнера у питанні «Північного потоку – 2» у особі США.

«Я вважаю, що США уже значно впливає на європейський газовий ринок. Ціни, які зараз функціонують, були сформовані завдяки імпорту газу з Росії та скрапленого газу із США. Якщо частка буде більшою, вплив посилюватиметься», – наголосив Коболєв.

Нагадаємо: у ніч на 25 липня в Німеччині розпочалось укладання труб проекту «Північний потік – 2».

Як повідомлялось, США належать до числа країн, які виступають проти реалізації проекту «Північний потік – 2» і на початку серпня в Сполучених Штатах підготували проект нових санкцій, які можуть бути використані для того, щоб не дати завершити будівництво російського газопроводу.

Крім того, після зустрічі президента США Дональда Трампа із президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, ЄС пообіцяла імпортувати більше природного газу з США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті