Українські та міжнародні ритейлери виступають за спрощення паралельного імпорту в Україну

Українські та міжнародні ритейлери виступають за спрощення паралельного імпорту в Україну

Для усунення адміністративних бар’єрів у торгівлі брендованими товарами

Українські та міжнародні ритейлери виступають за спрощення паралельного імпорту в Україну
Фото: Shutterstock

Українські та міжнародні ритейлери, зокрема, «Сільпо», «Ашан», Metro, Novus і Billa, підписали спільний лист до прем’єр-міністра України та голови Верховної Ради з проханням сприяти якнайшвидшому розгляду в парламенті законопроекту про спрощення паралельного імпорту в Україну, повідомляє Асоціація ритейлерів України.

Як зазначається, відповідний лист оприлюднила прес-служба компанії «Metro Cash&Carry Україна». Згідно з повідомленням, своїм листом зазначені компанії висловили офіційну та публічну підтримку проекту Закону України №4614 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України».

Мета вищезазначеного документу – адаптація митного законодавства України до відповідних регламентів ЄС у сфері інтелектуальної власності, зокрема, усунення адміністративних бар’єрів у торгівлі брендованими товарами та спрощення паралельного імпорту в Україну. Він був поданий Кабінетом міністрів України до Верховної Ради ще в травні 2016 року.

«Компанія «Metro Cash&Carry Україна» завжди виступає за рівні умови ведення бізнесу та спрощення легальної торгівлі. Тому, на наше переконання, паралельний імпорт може стати дієвим конкурентним інструментом, який змінить сьогоднішній стан речей, коли українські споживачі змушені купувати товари тільки у «сертифікованих»/прямих дистриб’юторів за завищеними цінами, які насправді монополізували ринок. При моделі паралельного імпорту споживачі матимуть доступ до нижчих цін, що є відображенням конкуренції та стимулюватиме підприємницьку активність на ринку. У цьому зв’язку прийняття законопроекту №4614 покращить рівень конкуренції та забезпечить вільну торгівлю оригінальними товарами на митній території України» – коментує генеральний директор «Metro Cash&Carry Україна» Олів’є Ланґле.

Нагадаємо: у парламент внесли законопроект, який покликаний забезпечити зменшення цін на одяг (№9018).

Раніше Європейська Бізнес Асоціація заявляла, що застосовуючи «сіру схему», підприємці сплачують за ввезені товари на 40% менше, ніж зобов'язані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло