ОККО, SOCAR та ще 4 трейдери хочуть постачати дизпальне «Укрзалізниці»

ОККО, SOCAR та ще 4 трейдери хочуть постачати дизпальне «Укрзалізниці»

Кожна компанія має поставити 15 000 тонн

ОККО, SOCAR та ще 4 трейдери хочуть постачати дизпальне 	«Укрзалізниці»
Фото Facebook "Укрзалізниця"

Шість трейдерів подали заявки на участь в 5 тендерах Центру забезпечення виробництва (ЦОП) ПАТ «Укрзалізниця» на поставку 75 000 тонн дизельного палива (по 15 000 тонн кожен) із застосуванням формульного ціноутворення, повідомляє enkorr з посиланням на систему ProZorro.

Зокрема, в конкурсах, запланованих на 26 жовтня планують взяти участь «Сокар Україна», ТОВ Фірма «Фідея», «ОККО Контракт», «Анвітрейд», «Газтрім» і «Нафтотрейд Капітал». Зараз заявки учасників розглядає тендерний комітет.

Водночас, компанії «Дайджест Груп» і «Європейський енергетичний альянс», які через АМКУ намагалися оскаржити проведення тендерів, заявки на участь в конкурсах не подали.

Також зазначається, що колегія АМКУ на засіданні 17 вересня відхилила скаргу компанії «Дайджест Груп», що вимагає скасувати закупівлі ДП «Укрзалізницею»; а 4 вересня АМКУ відмовила в розгляді скарги ТОВ «Європейський енергетичний альянс».

«Укрзалізниця» намагалася провести «формульні» закупівлі палива, починаючи з 2014 року, проте не могла цього зробити через саботаж менеджменту УЗ і окремих учасників ринку, які не були зацікавлені в прозорих торгах. Зазначається, що активно намагалися заблокувати формульні аукціони залізниці ТОВ «Зеніт Склад» і ТОВ «ТД« Атлантик».

Нагадаємо: «Укрзалізниця» і компанія «Анвітрейд» 12 лютого 2018 р підписали перші контракти на поставку 40 000 тонн ДП із застосуванням формульного ціноутворення.

Нагадаємо: в серпні 2018 року на УЗ спостерігався дефіцит дизпального. 

Зазначимо:в  УЗ пояснюють, що формульна зміна ціни дає можливість змінювати закупівельну ціну дизельного пального, враховуючи цінові котирування Platts та курс валюти. Так, залежно від коливань на ринку ціна за контрактом може збільшуватися або зменшуватися за формулою із застосуванням індексу зміни показників Platts.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло