ПриватБанк виплатив Суркісам понад 1 млрд грн

ПриватБанк виплатив Суркісам понад 1 млрд грн

Стан банку дозволяє йому виконувати всі чинні судові рішення

ПриватБанк виплатив Суркісам понад 1 млрд грн
Григорій Суркіс
Фото УНІАН

ПриватБанк (Київ) врегулював суперечку з братами Ігорем та Григорієм Суркісами щодо відшкодування капіталізованих внесків, повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело в банку.

Зазначається, що наразі відшкодовано понад 1 млрд грн. Водночас джерело повідомило про стан касації в рамках судової справи з Акцент-банком (А-банк, Київ). «Ми поки що не отримали рішення суду, але готові його виконати і здійснити відшкодування», – зазначив співрозмовник.

У ПриватБанку наголошують на сумлінному виконанні всіх чинні рішень українських судів. Судові рішення на користь Суркісів оскаржені ПриватБанком у Верховному суді, банк не виплачував кошти у рамках виконавчого провадження.

Щодо рішення Верховного суду на касацію ПриватБанку і Національного банку України, фінустанова досі не отримала відповідного документа.

Водночас у ПриватБанку повідомили, що ліквідність банку дозволяє виконувати рішення судів без звернення за додатковим капіталом до Міністерства фінансів України.

Як повідомлялося, у грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. 

Нагадаємо: Суркіси й інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти НБУ.

Іншими позивачами, зокрема, виступають батько Ігоря і Григорія – Рахміль Суркіс, Світлана Суркіс (дочка Г. Суркіса), Марина Суркіс (дочка І. Суркіса), Поліна Ковалик (одна з акціонерів А-Банку), А-Банк, футбольний клуб «Динамо» (І. Суркіс – президент клубу), а також пов'язані з Суркісами офшорні компанії – Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов сім'ї Суркісів і постановив стягнути з держбанку кошти в сумі 1 млрд грн, $266 200, а також 7800 євро. Відповідне рішення підтвердив Київський апеляційний адміністративний суд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті