Податок з криптовалютних операцій складатиме 5% з прибутку за новим законопроектом

Податок з криптовалютних операцій складатиме 5% з прибутку за новим законопроектом

Якщо операції відбуватимуться до набрання законом чинності, то податок сплачуватиметься з усієї суми

Податок з криптовалютних операцій складатиме 5% з прибутку за новим законопроектом
фото Shutterstock

Податкова ставка може становити 5% з прибутку, якщо Верховна рада прийме законопроект №9083, який бло зареєстровано 14 вересня, повідомив bitside.org.
Згідно з документом, з 1 січня 2019 року до 1 січня 2024 року діятиме пільгова податкова ставка  5% (зараз потрібно сплачувати 18%)  та 1,5% військового збору для фізичних осіб.

«Припустимо, що ви через юрособу купили біткоіни за $6000 й продали за $10 000. Прибуток складе $4000. З них доведеться заплатити 5% – $200 (6,5% – $260, якщо ви – фізособа). Якщо курс біткоіна впаде до $5000, це принесе $1000 збитку, податок платити не доведеться», – пояснюється автором статті.

Для сплати податку потрібний документ з біржі, його зможуть видати ліцензовані установи. Поки що вони працюють без ліцензії. Тому якщо цифрову валюту куплено до набрання законом чинності, доведеться платити 5% не з прибутку, а з усієї суми.

ПДВ до криптовалютних операцій не буде застосовуватися (крім продажу токенів-активів, які забезпечують права на товари, за якими сплачується ПДВ).

Держава контролює тільки момент, коли віртуальні активи (криптовалюта, токени) обмінюються на фіатні гроші (гривня), операції «криптовалюта-криптовалюта» держоргани  не відстежують.

Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами» включили в денний порядок та надали на розгляд профільним комітетам. Ініціаторами подання й авторами є Олексій Мушак (БПП) секретар та члени податкового комітету,  глава комітету з інформатизації та зв'язку, та автори одного з минулорічних законопроектів.

Нагадаємо: минулої осені в парламент подали три документа щодо оподаткування криптовалюти ( №7246, №7183, №7183-1). Але вони так не пройшли розгляд профільних комітетів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло