На туризм сьогодні припадає 10% світового ВВП – ВТО

На туризм сьогодні припадає 10% світового ВВП – ВТО

Галузь динамічно розвивається завдяки зростанню середнього класу і зниженню вартості транспортних послуг

На туризм сьогодні припадає 10% світового ВВП – ВТО
Прага, Чехія
pixabay.com

Туризм як галузь економіки демонструє найдинамічніші темпи розвитку в світі. Якщо в 1950 році по світу подорожували 25 млн людей на рік, то сьогодні це – 1,3 млрд. На цю галузь припадає 10% світового ВВП і кожне десяте робоче місце, повідомляє Всесвітня туристична організація (ВТО) у своєму звіті, представленому в ООН.

У ВТО очікують, що до 2030 року оборот в індустрії туризму буде збільшуватися на 3% щороку. Розвиток туризму відбувається завдяки зростанню середнього класу і зниженню вартості транспортних послуг, особливо цін на авіаквитки.

«Цифрові розробки можуть принести користь у багатьох областях, і ми сподіваємося, що вони торкнуться і сфери туризму», – зазначив Зураб Пололікашвілі, глава ВТО, виступаючи на Генасамблеї ООН.

Він закликав уряди всіх країн підтримати розвиток цифрових технологій, які можуть змінити способи подорожування, зменшити збитки від туризму для навколишнього середовища і надати можливість подорожувати більшій кількості людей.

Генсек ООН Антоніу Гутерріш зазначив, що сфера туризму впливає на розвиток різних секторів: від інфраструктури та енергетики до транспорту і сфери санітарії. За його словами, туризм створює велику кількість робочих місць і сприяє культурному обміну та об'єднанню людей.

Про туризм в Україні та його теперішній стан – в матералі Mind «Революція на ринку туристичних послуг».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті