В Німеччині 50 тисяч людей протестують проти вирубки легендарного Хамбахського лісу
Раніше поліція знесла табір екоактивістів, які жили просто на деревах протягом 5 років

Поблизу вугільного кар’єра енергокомпанії RWE на заході Німеччини в суботу, 6 жовтня, проходить масова акція на захист Хамбахского лісу, повідомляє Deutsche Welle. За даними організаторів, в узгодженій з владою акції беруть участь близько 50 тисяч осіб. Це наймасовіша еко-демонстрація в Німеччині за весь час.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Wow! Over 50,000 out in Germany to protect the forest and say no to coal.#KeepItInTheGround #ActOnClimate #hambibleibt #HambacherWald #HambacherForest pic.twitter.com/wW9xifdQeS
– Mike Hudema (@MikeHudema) 6 жовтня 2018 р.
В акції проти видобутку вугілля і вирубки Хамбахского лісу беруть участь екологічні організації Greenpeace, BUND, NaturFreunde Deutschlands, Campact.
У присутніх є привід для оптимізму, оскільки напередодні Вищий адміністративний суд федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія тимчасово заборонив концерну RWE вирубку дерев в районі вугільного кар’єра – до тих пір, поки не буде прийнято рішення щодо скарги екологічної організації BUND NRW на роботу буровугільного кар'єра.
People are celebrating @HambiBleibt – the defenders of #HambacherForest whose courage has brought us one step closer to #EndCoal #ReasonsForHope pic.twitter.com/pWzAlL9hxY
– Benjamin Stephan (@emptysignifier) 6 жовтня 2018 р.
Боротьба за ліс триває близько 6 років. Раніше екоактивісти у відповідь на плани RWE вирубати Хамбахський ліс побудували імпровізований табір прямо на деревах, в якому жили останні 5 років.
Суд Кельна, пославшись на вимоги протипожежної безпеки, прийняв рішення про знесення табору. 12 вересня ц.р. поліція дала активістам півгодини на те, щоб покинути територію лісу. Однак ті не пішли, і поліція знімала людей з дерев силою.
- Це були не просто поліцейські, а професійні верхолази, люди, які спеціально вчилися вилазити на дерева. Тепер вони використали своє вміння для того, щоб зняти нас із вікових дубів, може, таких же, на яких вони колись училися, – щоб вугільна компанія могла ці дуби спиляти і видобувати вугілля, – розповідає одна з учасниць протесту.
Поліцейська операція була припинена через трагічну загибель журналіста, який упав з висячого мостика, проте через деякий час знесення продовжили.
Компанія RWE вирубує ліс, щоб розширити видобуток вугілля. Лісу Хамбах уже 12 тисяч років, він належить до категорії пралісів, які нині оберігаються законом. Однак він знаходиться на території вугільного родовища, і більшу частину лісу вже вирубали. Активісти намагалися зберегти його залишки.
На гіфці видно, як вугільний карєр з часом поглинув ліс:
This time-lapse shows the disappearance of Germany's #HambachForest over time. We're campaigning to save the remaining 10%! Image credit Kamil Onoszko @Onosz #hambibleibt
– Ecosia (@Ecosia) 5 жовтня 2018 р.
Source: https://t.co/Nt1RDrMyDV pic.twitter.com/DQvpyMrlAG
Вугільна компанія отримала дозвіл на видобуток вугілля і вирубку лісу ще в 70-х роках минулого століття, в той час вплив на довкілля не оцінювали.
Щороку з жовтня по березень компанія вирубує ліс. Цього року екозахисники попросили відкласти вирубку до кінця року. До кінця року спеціальна комісія має надати уряду план виходу країни із залежності від вугільної енергетики.
Між тим у Великобританії занепадає вугільна галузь і закриваються шахти, тільки за останній рік закрилися три найбільші заводи, а виробництво на вугільних електростанціях упало на 66%.
Польща розгортає у ЗМІ широку кампанію проти спалювання сміття та вугілля.
У Фінляндії хочуть відмовитися від вугілля вже до 2025 року.
Більше про нові тенденції в енергетиці – у матералі Mind «Як сонце і вітер витісняють викопне паливо. Основні тези дослідження Bloomberg».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.