На Помпео в Китаї чекала зустріч в «крижаній» атмосфері - Reuters
Китайська та американська сторони обмінялись взаємними скаргами на погіршення двосторонніх відносин

Зустріч держсекретаря США Майка Помпео із очільником китайського МЗС Ваном І розпочалась в «крижаній» атмосфері. Про це повідомляє Reuters.
Обидві сторони розпочали із взаємних скарг на загострення двосторонніх відносин.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Хоча під час зустрічі не обійшлось без традиційних дипломатичних люб’язностей, обидва високопосадовці не втратили нагоди обмінятись і їдкими зауваженнями.
«Останнім часом, коли американська сторона постійно нарощує торговельні тертя щодо Китаю, вона також прийняла ряд заходів стосовно тайванського питання, які наносять шкоди правам Китаю. Також США безпідставно критикують внутрішню та зовнішню політику Китаю», – заявив Ванг І та додав, що на думку Китаю, це «було прямою такою на нашу взаємну довіру, що кинула тінь на китайсько-американські відносини».
Помпео, в свою чергу висловив незгоду з оцінкою ситуації китайською стороною.
«Ми дуже занепокоєні діями, яких вживає Китай, і я з нетерпінням чекаю можливості обговорити кожну з них сьогодні, оскільки ці відносини є неймовірно важливими», – додав він.
Нагадаємо: минулого тижня віце-секретар США Майк Пенс активізував тиск США на Пекін, вийшовши за межі торговельної війни, звинувативши Китай в ціленаправленій роботі проти президента Дональда Трампа, а також втручанню у внутрішні справи США.
Як повідомлялось, з 1 червня почали діяти імпортні мита США на сталь та алюміній із ЄС, Мексики та Канади. До цього, у квітні, президент США впровадив 25% мита на 1300 товарів із Китаю, а пізніше зазначив, що готує розширення цього списку. Уже в червні Трамп повідомив про затвердження нових мит на перелік китайських товарів на суму близько $50 млрд.
У вересні Дональд Трамп ввів нові мита на імпорт товарів з Китаю на загальну суму $200 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.