Захворіло у світі
60,973,636
Померло у світі
1,432,048
Вилікувалось у світі
39,070,026
Захворіло в Україні
693,407
Померло в Україні
11,909
Вилікувалось в Україні
326,238
НБУ розширив можливості використання дистанційної ідентифікації фізосіб через систему BankID

НБУ розширив можливості використання дистанційної ідентифікації фізосіб через систему BankID

Громадяни зможуть отримувати дистанційно банківські та інші послуги, а банки - відкривати рахунки фізособам дистанційно

НБУ розширив можливості використання дистанційної ідентифікації фізосіб через систему BankID
Фото: НБУ

Національний банк (НБУ) розширив можливості використання дистанційної ідентифікації фізичних осіб через Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних осіб BankID Національного банку України (Систему BankID НБУ) для отримання клієнтами банків  адміністративних, банківських та  інших послуг, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 3 жовтня 2018 року №105, якою затверджена нова редакція Положення про Систему BankID НБУ, і яка набирає чинності з 5 листопада 2018 року

«Відповідна редакція надасть можливість використовувати цю систему як один з інструментів ідентифікації фізичних осіб для надання банківських послуг (наприклад, відкриття рахунку)», – йдеться у повідомленні.

Так, Постановою № 105 визначено умови та порядок підключення, зупинення використання та відновлення роботи абонентів Системи BankID НБУ, а також порядок користування цією системою для абонентів та користувачів (фізичних осіб).
Крім того, документом визначено процедуру проходження дистанційної ідентифікації фізичних осіб, порядок передачі ідентифікаційних даних та вимоги до захисту інформації в Системі BankID НБУ, організаційна структура Системи BankID НБУ.

«Громадяни вже найближчим часом, окрім адміністративних, зможуть отримувати дистанційно банківські та інші послуги. Для цього потрібно буде лише, щоб банк користувача підключився до Системи BankID НБУ. Банки ж зможуть відкривати рахунки фізичним особам дистанційно. Інші учасники системи – юридичні особи та небанківські установи – матимуть можливість розпочати надання своїх послуг дистанційно за допомогою ідентифікації через Систему BankID НБУ, що значно спростить процедуру отримання таких послуг і оптимізує витрати компаній за рахунок автоматизації процесів, а також зекономить час потенційних покупців», – пояснив переваги системи директор Департаменту інформатизації Національного банку України Володимир Нагорнюк.

Відповідно до інформації, наданої банками України станом на 1 січня 2018, понад 13 млн фізосіб-клієнтів банків використовують дистанційне обслуговування своїх рахунків, у тому числі з використанням системи клієнт – інтернет-банк. Загалом з 2016 року кількість клієнтів – фізосіб, що використовують дистанційне обслуговування своїх рахунків у банках, зросла більш ніж утричі.

Завдяки поширенню використання фізичними особами системи клієнт – інтернет-банк, Система BankID НБУ здатна стати достатньо масовим засобом для дистанційної ідентифікації фізичних осіб – клієнтів банків України за умови приєднання банків до цієї системи.

Упровадження Системи BankID НБУ, яка започаткована у 2015 році, спрямоване на реалізацію для банків України електронної дистанційної ідентифікації клієнтів-фізичних осіб та надання громадянам України дистанційного доступу до державних, адміністративних, банківських та інших послуг.

Підключення до BankID для всіх учасників безкоштовне. На порталі державних послуг зараз доступно більш, ніж 70 державних послуг, які можуть бути отримані дистанційно. Незабаром планується збільшення цієї кількості до 100 найбільш популярних послуг.

Наразі до системи підключені Ощадбанк та «Радабанк», низка банків знаходиться на різних стадіях підготовки, тестування та підключення до системи. Серед комерційних учасників найбільш зацікавленими є мобільні оператори та небанківські фінансові установи.

Нагадаємо, раніше НБУ анонсував плани щодо дозволу аутсорсингу ідентифікації та верифікації фізичних осіб при відкритті рахунків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті